• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hardware'owe powiększenie pojemności pendrive'a

Object Storage Arubacloud
+1 głos
428 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Badzonor Obywatel (1,410 p.)
Witam, jakiś czas temu znalazłem starego pendrive'a z uszkodzonym złączem usb, a mój aktualny pendrive ma dodatkowe miejsce na 2 kość pamięci. Postanowiłem wylutować kość flash ze starego i wlutować ją w to dodatkowe miejsce. Powiem jeszcze że oba pendrive mają pojemność 8GB tak że razem to będzie 16GB. Oczywiście sprawdziłem czy ta kość jest kompatybilna - tak jest.

Tak jak się spodziewałem system dalej wykrywa go jako 8GB a normalny format nic nie zmienia.

Sterownik w tym pendrive jest z firmy Phison (PS2251-68) tak ze użyłem programu MPALL który rzekomo miały by mi pomóc. Program ten faktycznie wykrył że pojemność tego pendrive to 16384MB ale niestety gdy klikam start dostaje po chwili błąd CT-0x1042. Nic o tym błędzie nie znalazłem.

Jeśli ktoś zna jakieś programy które pomogły by mi wgrać nowy firmware obsługujący 2 kości to proszę o info. Pozdrawiam!
komentarz 20 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
A pokazesz jak wlutowales, moze jakis pin czy moze cos zle jest zlutowane?
komentarz 20 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
No nie będzie wykrywał 16, tak samo jak kupujesz z Chin pendriva, soft na nim jest dość istotny.
4
komentarz 20 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
@Bezy,

A czy nie mozna kupic nowego auta zamiast reperowac stare? Tu nawet nie musi chodzic o dane, tylko o fakt zrobienia tego samemu i itp
komentarz 20 lipca 2019 przez Badzonor Obywatel (1,410 p.)
no własnie o to chodzi :) pamięć jest na 100% dobrze wlutowana bo MPALL wykrywa 16GB. tak że chodzi tylko w wgranie firmware obsługującego obie kości.
komentarz 20 lipca 2019 przez Badzonor Obywatel (1,410 p.)
jeszcze nie dopowiedziałem że ten sterownik ma opcję wgrania nowego software (jest tak napisane w datasheet tego sterownika)
komentarz 21 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

https://www.usbdev.ru/files/phison/ps2268fw/ Spróbuj z tym. Takie pytanie jeszcze, czy na nie zrobiłeś literówki w "PS2251-68"?

komentarz 22 lipca 2019 przez Badzonor Obywatel (1,410 p.)

Zaraz zobaczę tą stronę. To jest dobra nazwa: (program MPALL)

komentarz 22 lipca 2019 przez Badzonor Obywatel (1,410 p.)
Dobra mam pytanie. Co ja mam zrobić z tymi plikami .bin? Jakiego programu mam użyć to wgrania tego i który z tych firmware'ów mam wgrać (w sensie ja wiem że taki który ogarnia obie kości ale te nazwy są "specyficzne" :) )

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 195 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2020 w Sprzęt komputerowy przez chrystian Gaduła (4,780 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 256 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,906 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...