• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

zadanie początkujące z MAIN2

Object Storage Arubacloud
0 głosów
127 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2019 w C i C++ przez Semcio Początkujący (340 p.)
edycja 19 lipca 2019 przez Semcio

Zajmuję się zadaniem: https://main2.edu.pl/c/konkurs-wstepu-do-programowania/p/pie/

Mój pomysł jest taki: wczytuje rozmiar tablicy i interesującą nas wartość "k", pozniej wczytuje tablicę. Następnie deklaruje zmienne "mi" oraz "ma", które mają być równe obie -1. Wtedy robie pętle, taką, że "mi" ma się równać "i", dla pierwszego takiego i, że t[i]=k i jak się znajdzie takie "i" to robię break(sprawdzam wszystkie liczby od 0 do n-1). Analogicznie chciałbym przypisać wartość do "ma"(tym razem sprawdzam wszystkie liczby idąc "od góry", od n-1 do 0) no i przy pierwszej takiej liczbie break. Niestety program wpisuje mi jakieś dziwne wartości (z przedziału [0,n-1])(pamiętam, że numeruje się tablice od 0 ale i tak te wartości są dziwne. Proszę o konkretne wskazówki jak zrealizować MÓJ pomysł, nie cos w stylu, że mam przemyśleć rozwiązanie xd. Dziękuję :)

#include <iostream>
using namespace std;

int main() {
    int n;
    cin >> n;
    int k;
    cin >> k;
    int t[n];
    int mi=-1;
    int ma=-1;
    for (int x=0;x<n;x++)
        cin>> t[x];


    for (int i =0;i<n;i++)
    {
        if (t[i]=k)
            mi=i;
            break;
    }
     for (int j =n-1;j>-1;j--)
    {
        if (t[j]=k)
            ma=j;
            break;
    }
    cout<<mi<<" "<<ma<<endl;
}

 

1
komentarz 19 lipca 2019 przez niezalogowany
to nie kumam, ale czy zamierzone jest wypełnienie tablicy wartościami t[i] = k  jeżeli k!=0, czy tak==
komentarz 19 lipca 2019 przez Semcio Początkujący (340 p.)
Dzięki, chyba pomogłeś xd. Faktycznie powinno być if (t[j]==k) zamiast if (t[j]=k)... chyba, zaraz to posprawdzam
komentarz 19 lipca 2019 przez Velta Maniak (52,010 p.)
int t[n];

Rozmiar musi być stałą.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2019 przez Semcio Początkujący (340 p.)
 
Najlepsza
Ok, już zażegnane, powinno być powinno być if (t[j]==k) zamiast if (t[j]=k)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 778 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2018 w C i C++ przez Szarp Początkujący (270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 488 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2021 w C i C++ przez Dawidziu Bywalec (2,610 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 111 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...