• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

VirtualBox - migawka 25 gb czy jest ona potrzebna?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
329 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez dominik_97 Nowicjusz (120 p.)
Witam wszystkich,

 

posiadam Macbooka Air 128 GB i mam na nim Virtualboxa z Windowsem 7, otóż tworząc dla Windowsa partycje zarezerwowałem mu 45 gb, ale mam też migawkę, która zabiera dodatkowe 24 GB. Na Windowsie korzystam tylko z jednego programu, którego pliki maja maksymalnie po 1 MB. Macbook cały czas wyświetla powiadomienie "brak miejsca na dysku startowym", przez co po każdym uruchomieniu systemu jest wolne 500 MB na dysku i po dłuższej chwili mam 0 KB wolnego i wszystkie programy przestają działać. Co polecacie? Jakieś sugestie? Może usunąć tą migawkę i zastąpić ja nowa?

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2019 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Migawka to kopia ustawień maszyny i pozwala w razie awarii powrócić do maszynie do tego stanu. Taki backup. Więc tak, możesz usunąć tę migawkę jeśli uważasz, że nie jest Ci potrzebna - w końcu sam ją musiałeś kiedyś zrobić.

Spróbuj pousuwać trochę rzeczy z dysku, na którym masz system. Jest szansa, że się uda zażegnać kryzys.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 588 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 690 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez programmero Bywalec (2,420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt
pytanie zadane 19 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...