• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed laptop - kropki na ekranie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
439 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
zamknięte 18 lipca 2019

Witam. 
Po rozpoczęciu renderu w hitfilmie express za każdym razem zaczął pojawiać się komunikat o błędzie 3 openGL. Błąd już kiedyś wystąpił, ale był jednorazowy i więcej się nie pokazał. Po któryms razie zaczęły się pokazywać kropki w randomowych miejscach, za kazdym razem jak coś się ruszało. Kropkom mogę bez problemu zrobić screenshota lightscreenem(nie próbowałem innymi). Próbowałem aktualizować, instalować ponownie sterowniki, ale to nie dzialało. Testowałem gpu jakimś starym programem "video memory stress test v1.7.116" w trybie openGL, DirectX i Cuda i nie dostałem żadnych błędów vramu. Próbowałem również zobaczyć, czy artefakty wykryje EVGA OC Scanner X(FurMark Furry E 3071Mb 1280x720), ale nic nie wykrył mimo, że na ekranie było ich tak dużo, że ledwo można zobaczyć co się dzieje. 
Wcześniej nic takiego się nie działo, lapek normalnie renderował, co prawda wolno.


Przykład jak to wygląda

Specyfikacja:
Lenovo G560
GeForce 310M (OpenGL 3.3)
I3 M370

Co jest przyczyną? Da się to naprawić bez otwierania obudowy?

komentarz zamknięcia: Rozwiązanie w komentarzu
komentarz 18 lipca 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Jaki zasilacz?
komentarz 18 lipca 2019 przez niezalogowany
laptopowy xD
komentarz 18 lipca 2019 przez niezalogowany
Oryginalny
komentarz 18 lipca 2019 przez niezalogowany
Ok, więc to jest po prostu dziwny efekt zcrashowanych sterowników przez hitfilma.
Spróbowałem wyrenderować wszystko oddzielnie i zaczeło działać. Zadnych błędów, nic mi nie wywaliło. Dzięki wszystkim za rozważenie zakupu monitora.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 lipca 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Podłącz do zewnętrznego ekranu, zobacz czy tam występuje problem.
komentarz 17 lipca 2019 przez niezalogowany
Nie mam dostępu do żadnego zewnętrznego ekranu
komentarz 18 lipca 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
TV żaden monitor? Żadne z znajomych nie ma TV ani monitora?
komentarz 19 lipca 2019 przez niezalogowany
Nope, i tak problem już rozwiązany.
+1 głos
odpowiedź 18 lipca 2019 przez iwonakalina Nowicjusz (200 p.)
Raczej nie da się bez otwierania. Sprawdź z innym ekranem.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,088 wizyt
pytanie zadane 17 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez arek01996 Stary wyjadacz (12,100 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 153 wizyt
pytanie zadane 12 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez Cixo Gaduła (4,070 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...