• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System nie uruchamia się po wymianie procesora

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,104 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez keBAB333 Nowicjusz (220 p.)
Witam! Przez długi okres byłem posiadaczem procesora a6-6400k (fm2), z uwagi na mijające lata postanowiłem go zmienić, moja płyta f2a88xm-ds2 obsługuje również procesory fm2+. Patrząc na wydajność procesorów skusiłem się na zakup AMD athlon x4 870k. Wszystko ok, procesor doszedł zaczynam go wymieniać. Pasta termoprzewodząca nałożona i wkładam procesor do socketu. Próbuję go uruchomić chłodzenie się włącza a na monitorze 0 sygnału. Po wymianie postanowiłem włożyć mój stary procesor i on działał. Nie wiem co jest nie tak, procesor napewno został założony poprawnie. Pozdrawiam!
komentarz 16 lipca 2019 przez niezalogowany
Speaker podpięty? Jakieś sygnały daje po włączeniu?
komentarz 16 lipca 2019 przez keBAB333 Nowicjusz (220 p.)

Nie wiem o jaki speaker chodzi laugh, ale po włączeniu cały czas jest uruchomiony nie restartował się napięcia nie było w portach USB

komentarz 16 lipca 2019 przez niezalogowany
Mały głośniczek, podpinany do płyty głównej. Zazwyczaj obok kabli power, reset i diodek
komentarz 16 lipca 2019 przez keBAB333 Nowicjusz (220 p.)
Raczej nie jest podpięty bo żadnego sygnału nie było ;D

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 lipca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
jaki zasilacz? płyta główna?
komentarz 16 lipca 2019 przez keBAB333 Nowicjusz (220 p.)
Płyta główna w opisie...

Zasilacz 500w jakiś tańszy silentium pc
komentarz 16 lipca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
Możliwe że sterowniki starego procesora nie podchodzą pod ten procesor, lub BIOS jest za stary, podłącz stary procesor i zobacz czy posiadasz aktualizację do BIOS, oraz odinstaluj sterowniki CPU
komentarz 16 lipca 2019 przez keBAB333 Nowicjusz (220 p.)

Jakaś instrukcja może? Zielony w to jestem laugh

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 897 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 361 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez Tine Użytkownik (690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 469 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez Carlos89083 Początkujący (460 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...