• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki wybrać dysk/dyski? (Szybkie pytanie)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
314 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Vaust Nowicjusz (120 p.)
edycja 15 lipca 2019 przez Vaust

Witam otóż wybrałem już dysk/dyski do kupienia ,ale muszę się upewnić ,czy mój wybór jest właściwy.

Oto dyski które wybrałem: ( https://www.emag.pl/dysk-ssd-crucial-mx500-500gb-sata3-2-5-560-510-mb-s-ct500mx500ssd1/pd/DYGFW9BBM/ ) ,albo ( https://www.emag.pl/dysk-ssd-crucial-mx500-250gb-sata3-2-5-560-510-mb-s-ct250mx500ssd1/pd/DMGFW9BBM/ ) i ( https://www.emag.pl/dysk-twardy-toshiba-p300-1tb-3-5-sata-iii-bulk-hdwd110uzsva/pd/DVYHD7BBM/ ). SSD bym użył jako dysku głównego z systemem operacyjnym ,a HDD jako dysk poboczny na różne pierdoły. A wybrałem ten drugi zestaw. Proszę o kilka odpowiedzi.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
po 1 musiał bys podać budżet jaki możesz na to przeznaczyć, po 2 dobrze by było jak byś dodał informację czy jest to stacja robocza PC czy laptop, a po 3 czy sprzęt ma złącze M.2, poza tym myślę że dysk ssd 500GB na sam system to przesada, i istotne też jest to do czego służy komputer :)
komentarz 16 lipca 2019 przez Vaust Nowicjusz (120 p.)
edycja 16 lipca 2019 przez Vaust
1) 300-350zł może lekko więcej.

2) Jest to komputer PC.

3) Nie mam takiego złącza na płycie głównej. Dlatego chce normalne dyski ,bo nie mogę mieć takich.

Głównie służy do gier i programów montażowych takie jak Sony Vegas, Adobe Adition ,itp. A chcę kupić nowy dysk i w ogóle ,bo ten dysk co teraz mam ma 10 lat i czasem chodzi w 100% xD. Sory że nie odpisałem wcześniej ,ale poszedłem spać a naprawdę byłem zmęczony.
komentarz 16 lipca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
Żaden problem, w takim wypadku wybór dysków bardzo dobry :)

Na przyszłość pamięta, podczas wyboru nowego dysku warto zwrócić uwagę na Prędkość Odczytu oraz Zapisu
0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2019 przez resteqs Początkujący (260 p.)
Jesli do monatzu itd. to ja bym zainwestowal w 1 duze ssd lub 2x srednie. Dyski HDD nie maja powoli juz czego szukac w nowych komputerach: Tak jak miedzy m.2 i Sata nie ma wielkiej roznicy dla kowalskiego , tak miedzy SSD SATA a HDD jest duza roznica. Transfer plikow miedzy dwoma dyskami bedzie wolny .Z tego co pisales potrzebujesz szybkich dyskow do duzych plikow(Monatz VIDEO). Pamiec HDD ma sens jesli masz duzo plikow tekstowych fotki czy filmy z wakacji wtedy mozesz miec 1TB potwora inne pliki beda szczesliwe ze sa na dysku SSD :)

Nie mowie ze zestaw zly ale ja bym sie zastanowil nad SSD zamiast HDD lub dodatkoy 3 dysk.

 

Sorry za brak polskich znakow

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,131 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2018 w Grafika i multimedia przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 202 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez Comparion Obywatel (1,810 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 336 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Shuri_PL Początkujący (290 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...