• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie telefonem

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
713 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2019 w C i C++ przez Szy251 Początkujący (270 p.)
Witam, szukam program na androida do pisania i otwierania programów w c++. Narazie zastanawiałem się nad Azure od Microsoftu ale jednak za takie coś to się płaci, a na telefoni aż taka funkcjonalności jak na komputerze nie potrzebuje. Jednak bez przesady, bo wszystko co znalazłem jak dotąd nie chodziło na moim telefonie lub było dosyć słabe.
komentarz 15 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Edytory darmowe sa w praktyce slabe, a niektore i tak dokonują kompilacji online. A pisanie samego kodu, bez klawiatury nie nalezy do przyjemnych i szybkich
komentarz 16 lipca 2019 przez Szy251 Początkujący (270 p.)
No wiadomo że lepiej na komputerze ale to zawsze coś jak mam przy sobie zawsze telefon a z komputerem wiadomo ciężej. Narazie starczy i to co kolega wyżej podał.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 lipca 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Może Termux?

komentarz 16 lipca 2019 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Polecam. Sam korzystam, gdy potrzebuję na szybko sprawdzić coś, np. w C++. Niestety lepszego edytora niż Vim tam się nie znajdzie, ale da się przyzwyczaić.
komentarz 16 lipca 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Niestety lepszego edytora niż Vim tam się nie znajdzie, ale da się przyzwyczaić.

Ja osobiście korzystam z nano zamiast vim'a.

komentarz 16 lipca 2019 przez Szy251 Początkujący (270 p.)
Nie mam pojęcia co to jest ale sprawdzę na 100%
0 głosów
odpowiedź 22 września 2019 przez Szy251 Początkujący (270 p.)

Wiem że trochę czasu już minęło, ale znalazłem jeszcze jeden sposób na pisanie w c++ na telefonie z androidem offline.

Może komuś przyda się ciekawostka. Potrzeba IBochs, zmiana biosu na nowszy i windows 98 wraz z visual 6.0 działa.

komentarz 22 września 2019 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Moim zdaniem zbyt przekombinowane, również wątpliwe prawnie…

Takie rozwiązanie może zjawiskowo wygląda, ale kompilator jest bardzo przestarzały, a programowanie bez nawet obsługi standardu C++03 to niezbyt miła sprawa.
komentarz 23 września 2019 przez Szy251 Początkujący (270 p.)
No próbowałem xp lite uruchomić na telefonie ale nie chodzi tak płynnie jak powinien a 98 normalnie, dlatego to tak jak mówiłem bardziej ciekawostka. Ograniczeniem tu jest mój sprzęt bo pewnie na czymś nowym dałoby się i używać nowszej wersji.

A co do aspektów prawnych nie wiem, ale jednak jak ktoś nie miał tych programów i Windowsa to już licencji i tak nie kupi

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 102 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez BartasV99 Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 526 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2017 w JavaScript przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 316 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...