• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Composer dziwne zachowanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
620 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2019 w PHP przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

Cześć mam taki dziwny problem.Otóż w niektórych moich projektach composer wywala taki błąd:

Deprecation warning: require.beberlei/DoctrineExtensions is invalid, it should not contain uppercase characters. Please use beberlei/doctrineextensions instead. Make sure you fix this as
 Composer 2.0 will error.

Czy spotkał się ktoś z czymś takim ?  

komentarz 15 lipca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

Dodam ,że błąd występuje podczas instalacji 

composer require endroid/qr-code

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2019 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Composer nie lubi dużych liter w nazwach paczek, ale to nic nie zmienia, bo sam odczyt pliku composer.json jest case-insensitive. Jeśli chcesz, to możesz zmienić nazwę paczki, aby zawierała tylko małe litery.
komentarz 15 lipca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
To jeśli zamiana nazwy katalogu nie pomoże to co mogę zrobić ?
komentarz 15 lipca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

W sumie tej biblioteki też nie mogę zainstalować:

composer require endroid/qr-code-bundle

i żadnej innej z czego to wynika czy coś jest zablokowane na config.yaml ?

komentarz 15 lipca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

teraz jeszcze dopatrzyłem błąd na dole :

 Composer 2.0 will error.
Loading composer repositories with package information
Updating dependencies (including require-dev)
Nothing to install or update
Package symfony/assetic-bundle is abandoned, you should avoid using it. Use symfony/webpack-encore-pack instead.
Writing lock file
Generating autoload files
Endroid Installer detected project type "all"
ocramius/package-versions:  Generating version class...
ocramius/package-versions: ...done generating version class
> Incenteev\ParameterHandler\ScriptHandler::buildParameters
Updating the "app/config/parameters.yml" file
Script Incenteev\ParameterHandler\ScriptHandler::buildParameters handling the symfony-scripts event terminated with an exception

Installation failed, reverting ./composer.json to its original content.


  [Symfony\Component\Yaml\Exception\ParseException]
  Indentation problem at line 8 (near "    session_database_table: sessions").

 

komentarz 15 lipca 2019 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)

Paczki nie możesz zainstalować z powodu błędu w Twoim kodzie (z tego co widzę, to masz złe wcięcie w jakimś pliku YAML), a nie z powodu nazwy paczki. 

Indentation problem at line 8 (near "    session_database_table: sessions").

Nie miałem też na myśli zmianę nazwy katalogu, lecz zmianę nazwy paczki w pliku composer.json.

komentarz 15 lipca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
usunąłem ten wiersz , ale dalej to samo pokazuje z wielkimi znakami.Ale widziałem , że coś instaluje więc może jest szansa ? mimo błędu
komentarz 15 lipca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
A czy jak nie chce się zainstalować , ale dodam do pliku : composer.json w miejscu require to podczas montowania serwera php bin/console server:run to sam zainstaluje ?
komentarz 15 lipca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

Ale teraz tak patrze , że dla każdej instalowanej biblioteki wywala taki błąd :

Deprecation warning: require.beberlei/DoctrineExtensions is invalid, it should not contain uppercase characters. Please use beberlei/doctrineextensions instead. Make sure you fix this as
 Composer 2.0 will error.

I zastanawiam się co mogę zrobić aby to zmienić bo przez to raczej żadna biblioteka mi się nie zainstaluje.

komentarz 15 lipca 2019 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)

usunąłem ten wiersz , ale dalej to samo pokazuje z wielkimi znakami.Ale widziałem , że coś instaluje więc może jest szansa ? mimo błędu

Zakładam, że się zainstalowało poprawnie. Composer będzie Ci wywalał ten bład teraz przy każdej próbie instalacji, ale możesz to traktować jako taki warning. Jest to ostrzeżenie o tym, że taka nazwa nie będzie już wspierana przez Composer 2 (który jeszcze nie wyszedł).

A czy jak nie chce się zainstalować , ale dodam do pliku : composer.json w miejscu require to podczas montowania serwera php bin/console server:run to sam zainstaluje ?

Nie, wtedy taka paczka zainstaluje się przy composer update lub composer install. Nie ma większej różnicy, w jaki sposób to instalujesz, w obu przypadkach będzie tak samo. 

Ale teraz tak patrze , że dla każdej instalowanej biblioteki wywala taki błąd :

Jak wyżej.

 I zastanawiam się co mogę zrobić aby to zmienić bo przez to raczej żadna biblioteka mi się nie zainstaluje.

O tym również już pisałem. Jeśli nie chcesz tego błędu, to zmień w pliku composer.json nazwę paczki na taką, która nie zawiera dużych liter. (naprawdę, wszystko jest napisane w treści błędu)

"require": {
        ...
        "beberlei/doctrineextensions": "^1.2"
}

Zmień nazwę w ten sposób i odpal composer update.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 122 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2017 w HTML i CSS przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 145 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 61 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2016 w PHP przez GaCeL Dyskutant (7,500 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,629 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...