• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ukrycie formatu inputa typu date gdy pole jest puste podczas wydruku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
269 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2019 w HTML i CSS przez Mesne191 Początkujący (460 p.)
Cześć,

W jaki sposób mógłbym ukryć format inputa typu date, gdy to pole jest puste to znaczy jest tylko sam format, a nie jakaś konkretna data. Próbowałem użyć już CSS @media print i to działa, ale działa zawsze nieważne czy pole jest puste czy nie i teraz pytanie czy można tu dodać jakiś skrypt, ewentualnie w samymy CSSie czy da się ustawić jakieś warunki, ale z tego co wiem to nie bardzo.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 lipca 2019 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
edycja 15 lipca 2019 przez pablop76

Takie formatowanie ustawia przeglądarka, więc chyba nie da się tego wyłączyć. Wpadłem na takie rozwiązanie, ale nie wiem czy to Ci odpowiada. Trzeba jeszcze sprawić by po wybraniu daty nie był zakrywany gdy straci focus

<label for="start">Start date:</label>
<input type="date" id="start">
input{
	position: relative;
}
input:before{
	position: absolute;
	top:-10px;
	content:"";
	width: 100%;
	height: 30px;
	background-color: #fff;
}
input:focus:before{
	display: none;
}

 

komentarz 16 lipca 2019 przez Mesne191 Początkujący (460 p.)
Dzięki, spróbuję coś jeszcze pokombinować
0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2019 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Co wpływa na wypełnienie tego pola? Jeśli dane są wyciągane z bazy to php-em, jeśli data uzupełnia się po uzupełnieniu innych inputów po stronie klient to javascript.

Najlepiej wstaw kod i opisz co dokładnie chcesz uzyskać.
komentarz 15 lipca 2019 przez Mesne191 Początkujący (460 p.)
To jest formularz delegacji, datę wstawia dana osoba wypełniająca ten formularz, a jedyne co chcę uzyskać to to, że jak domyślnie ten input jest pusty to na polu jest wyświetlany format dd.mm.rrrr i przy wydruku on dalej zostaje, a ja chce mieć tylko konkretne daty albo puste pole

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,402 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 471 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2018 w HTML i CSS przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 340 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2019 w HTML i CSS przez Mesne191 Początkujący (460 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,539 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...