• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

język angielski

Object Storage Arubacloud
0 głosów
769 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez jedricd335 Nowicjusz (180 p.)
Witam, może to się wam zdawać dziwne albo nie, ale dla mnie mój problem jest dziwny i to bardo, otóż niby umiem angielski, ale jednak nie do końca, ponieważ jest sprawdzian z j.ang w wynikach dostaję zazwyczaj 4 lub 5 a po tygodniu po wynikach wszystko zapominam i mam kompletną pustkę na angielskim nie zawsze słucham, pamiętam tylko osoby i kolory po ang no i jakieś podstawowe informacje dla przedszkolaków zapisywanie się na jakieś kursy odpada, ponieważ nie lubię kontaktu z ludźmi, wolałbym książkę albo coś. U mnie w rodzinie nie ma nikogo z kim mógłbym porozmawiać o angielskim, motywacji mam pełno, szukałem nawet jakiś kursów online i coś w tym stylu ale nic mi nie przychodziło. Większość ludzi których znam odradzała mi takie kursy internetowe, bo nic z nich nie zrozumiem, praktycznie na niektórych nie patrzyłem, ale większość jest taka sama. Myślę, że mi pomożecie, pozdrawiam

6 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 14 lipca 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 14 lipca 2019 przez jpacanowski

W twoim przypadku polecam kupić jakiś samouczek języka angielskiego, np. z wydawnictwa Edgard.

Nigdy nie ucz się na sztywno i na pamięć słówek - taka nauka skończy się zapominaniem większości słów oraz bierną znajomością tych słów. Do nauki słówek używaj np. programu typu ANKI, który opiera się na algorytmie krzywej zapominania - zapamiętujesz wtedy natychmiast nowe słowa, nie zapomnisz ich już, eliminujesz bierne zapamiętywanie oraz pozwala ci to na naukę dużej ilości słów.

Nie ucz się gramatyki. Poznaj tylko podstawy podstaw gramatyki, ale się w nią nie zagłębiaj, bo po pierwsze, się zniechęcisz do nauki języka myśląc sobie, że nigdy tego nie opanujesz bo za dużo tych reguł, po drugie, dzieci się tak też nie uczą, tylko dużo słuchają i po czasie zaczynają wychwytywać wzorce i potrafią je potem poprawnie użyć gdy sami mówią. Sam się tak uczę języków - co nieco tylko poczytam o jakichś podstawowych regułach gramatycznych aby znać podstawy podstaw, a potem dużo słucham i czytam.

Popieram gościa A.J. Hoge, bo np. nigdy nie potrafiłem zrozumieć różnicy czasów gramatycznych w języku angielskim, czytałem różne wytłumaczenia i opisy różnic, ale nadal nic nie rozumiałem, bo było to dla mnie abstrakcją, ale gdy zacząłem dużo czytać w tym języku to zacząłem rozumieć różnice i niuanse gdy trafiałem na różne użyte formy użytych czasów, i dzisiaj potrafię używać poprawnie wszystkie czasy. Prawie, że w ogóle nie uczyłem się gramatyki, i nie robię prawie żadnych błędów gramatycznych - wszystkie wzorce wyłapywałem czytając dużo. Ok, a skąd wiem, że nie robię błędów gramatycznych? Używając na codzień języków to się po prostu wie (samoświadomość), do tego miałem kontakt z native speakerami i jeden się nawet mnie zapytał czy nie przyjechałem do Polski mieszkać z USA i że posługuję się lepiej językiem niż niejeden amerykanin. Inny z kolei, się obraził i już nigdy więcej się na Skypie nie odezwał, bo według niego nie byłem polakiem (mówiłem za dobrze po angielsku, z amerykańskim akcentem), a on chciał ćwiczyć swój język polskim tylko z native. Kiedyś się bawiłem w wymiany językowe - ktoś chce ćwiczyć/uczyć się polskiego, a ja ćwiczyć swój angielski. Zawsze wybierałem native'ów z USA.

Czy gdybym uczył się gramatyki to mówiłbym tak dobrze i płynnie? Nie sądzę... byłoby wtedy w mojej mowie słychać bardziej lub mniej jak szukam w głowie jakiej konstrukcji kiedy użyć. A tak, mówię płynnie, automatycznie bez zastanawiania się, i co najważniejsze, myślę wtedy w języku którym się posługuję.

+1 głos
odpowiedź 14 lipca 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Moim zdaniem najlepiej jest się uczyć angielskiego poprzez:

  • Ustawienie języka angielskiego np. w ustawieniach telefonu lub gier.
  • Granie w gry MMO i komunikowanie się poprzez czat i innymi graczami.
  • Wyszukiwanie rozwiązań problemów oraz nauka programowania w języku angielskim.
  • Oglądanie filmów w języku angielskim z polskimi napisami.
  • Rozmowe z osobami, których ojczystym językiem jest angielski.
komentarz 14 lipca 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Oglądanie filmów w języku angielskim z polskimi napisami.

Nie polecam. Albo oglądamy z angielskimi napisami, albo w ogóle bez napisów. Również, oglądanie filmów z napisami może być męczące dla osoby uczącej się języka, bo filmy są za długie - zacząłbym najpierw od oglądania seriali.

0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2019 przez magda_19 Gaduła (3,080 p.)
Wypróbuj stronę quizlet. Podaj nazwę książki w wyszukiwarkę, numer rozdziały, np. Matura Focus 4 unit 3. Apka uczy słówek. Jak dla mnie super, o wiele lepsza niż wkuwanie na pamięć, bo powtarzasz słówka kilkukrotnie dopóki nie podasz prawidłowej odpowiedzi
komentarz 14 lipca 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Dokładnie... można jeszcze polecić do tego programik ANKI. Nauka na pamięć pojedynczych słówek to najgłupsze co można zrobić, na dodatek, w większości przypadków, taka znajomość słówek pozostaje bierna.
0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2019 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Polecam supermemo. Maja wersje na komputer i telefon. Moim zdaniem jest to najlepsza aplikacja
0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2019 przez Kotek_Salem Nowicjusz (190 p.)
Od siebie dodam fajną apkę na telefon - Duolingo oraz kanal na yt- "Arlena Witt". Wydała również 2 książki z gramatyki, które są o niebo lepsze od tych szkolnych.
komentarz 19 lipca 2019 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Kanał pani Arleny można traktować jako ciekawostkowy z wymową popularnych słówek, jej książki za to są typowymi ćwiczeniówkami do gramatyki obrobionymi ładną grafiką i "młodzieżowym" slangiem. U mnie się nie sprawdziły
0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2019 przez qwiateq Początkujący (430 p.)
Tak jak poprzednicy, polecam program ANKI, sposób działania już został opisany w tym wątku, resztę można zgooglować.

Na ANKI szczególnie polecam talie ze słówkami, gdzie w jednej tali znajduje się (z tego co pamiętam) 600 kart. Każda karta to jedno słówko. Jest podana definicja tego słówka (po angielsku) oraz użycie w zdaniu. Słówko, definicja i zdanie są czytanie przez lektora, co jest dodatkowym bodźcem słuchowym (i od razu uczysz się poprawnej gramatyki).

Gdybyś nie mógł znaleźć tych talii na stronie, służę pomocą :D

 

No i oczywiście oglądanie treści po angielsku w celu osłuchania się, czytanie (albo chociaż próbowanie) angielskich tekstów, np. artykułów na stronie BBC.

Zmiana języka w urządzeniach na angielski. Niby błaha rzecz, a serio pomaga.

 

A jeżeli chodzi o kursy internetowe to mogę polecić kurs etutor.pl. Trochę kosztuje, ale może mają teraz jakąś promocję. Ja kupiłem swój roczny dostęp na święta za 50% ceny.

 

Ah, no i jeszcze można korzystać z usług Native Speaker'ów, np. przez Skypa.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 84 wizyt
pytanie zadane 22 września 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 459 wizyt
+2 głosów
4 odpowiedzi 1,273 wizyt

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...