• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki framework do pythona czy cos innego vs android/windows gui?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
856 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2019 w Python przez ale_jak_to Początkujący (340 p.)
Czesc, zaczalem sie uczyc pythona ( chcialbym go wykorzystac w przyszlosci do automatyzacji/, pracy z linuxem i rowniez windows server gdzie sie da) ale na chwile obecna to moj 1 jezyk ktorego chce sie nauczyc a nie tylko zaczac:")
Pomysalem i wydaje mi sie ze to dobry pomysl zeby napisac prosta aplikacje swojemu dziecku, ktore jeszcze nie umie czytac i uczy sie pisac, ktora to bedzie mozna odpalic zarowno na windows jak i android.

Aplikacja bedzie prosta, mozliwie ladna:> ale przede wszystkim ma wspierac nauke - bedzie np zdjecie/obrazek pieska i wyraz P_ES i np dziecko bedzie musialo wstawic literke. Albo napisac caly wyraz PIES, albo przeciagnac literki po kolei zeby ulozyc PIES wtedy wyskoczy taki piesek w nagrode. Maksymalna prostota i dla mojej nauki i dla jego zabawy:)

I tu pytanie - co mozliwe najsensowniejszego zwiazanego z python sie nauczyc, co pozniej moze mi sie przydac gdybym chcial zrobic jednak wiecej gier dla dzieci albo cos swojego z gui. Ktore frameworki do pythona?
Tak na szybko wygooglalem ze jest ich co najmniej kilka w tym kivy, wxpython thinkter pyqt pyside. Jeszcze cos tam niby ma byc dla nich alternatywa.

Drugie pytanie jesli nie python to moze cos innego? Tutaj glownie mam na mysli zastosowania windows/android gui. Bo jako skrypt to obok powershell bash c# to chyba tylko python najsensowniejszy?
komentarz 14 lipca 2019 przez ale_jak_to Początkujący (340 p.)
Jest jeszcze BeeWare ale sama instalacja pod Windows juz mi sie nie podoba ;)

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Chyba najlepszym rozwiązaniem jeżeli naprawdę zależy ci na zrobieniu tego w Python'ie będzie Kivy.

komentarz 14 lipca 2019 przez ale_jak_to Początkujący (340 p.)
Jest jeszcze BeeWare ale sama instalacja pod Windows juz mi sie nie podoba ;)
komentarz 14 lipca 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Wystarczy wpisać w konsoli: "pip install beeware" lub "pip install kivy" zależnie od wybranego framework'a.
komentarz 14 lipca 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Pip install moze zfailowac a paczka nie działać przez brakujące zależności :p
komentarz 14 lipca 2019 przez ale_jak_to Początkujący (340 p.)

@DeBos123, Pisalem o windows, wedlug instrukcji na stronie BW nie jest to jedno polecene a cale przygotowanie srodowiska:) Ale nvm - nie o to chodzi w dyskusji, python wywodzi sie z linuxowego srodowiska i jak bede bardziej zaawansowany to nie bede pisal tego na windows:) a na linux faktycznie jest prosciej. Na razie potrzebowalem lapac podstawy wiec wystarczy mi okienko na windows.

komentarz 14 lipca 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Z tego co wiem to nie trzeba ustawiać wirtualnego środowiska jeżeli się tego nie potrzebuje. Możesz normalnie zainstalować BeeWare albo Kivy tamtym poleceniem i wtedy będziesz mógł go używać w każdym projekcie.

0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2019 przez ale_jak_to Początkujący (340 p.)
Tak wiec prosze o opinie - to jest tak niszowy temat ze jest tak malo odpowiedzi? :)
CO wybrac bardzo prosze o wskazowki.

I dodatkowe pytanie - zainstalowalem PYCHARM i moze to dziwne ale nie wiem jak mam zaznaczyc dowolny dragment kodu z samej klawiatury, zaznaczanie z shift nie zaznacza po kolei znaczkow w linijce - jak to zrobic? :)
0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Pythona jest mega fajnym i przyjaznym językiem. Możesz dzięki niemu dokonać w bardzo prosty sposób niesamowitej automatyzacji. Niestety python to tylko nazedzie a nie każde narzędzie jest do wszystkiego. Dla przykładu multitoolem wkręc śróbe ale czy do wkręcenia większej ilości śrób nie użyjesz wkrętaka ?

Tak samo jest i z pythonem, można pisać w nim prawie wszystko jednak nie wszystko się wygodnie pisze. Python to głównie automatyzacja, skrypty i ewentualnie web development (Django, flask). Oczywiście jest ten freamwork kivy jednak nie jest to aż takie popularne. Kolejny problem w pythonie to jego skompilowanie w jeden pojedynczy plik wynikowy. Ja na twoim miekscu spróbował bym z tym kivy.
komentarz 14 lipca 2019 przez ale_jak_to Początkujący (340 p.)
Dzieki kolego. Ja wybralem juz wczesniej python ze wzgledu na 2 rzeczy - administracje (skrypty) i wzglednie prostote (chyba najlatwiejszy jezyk z tych sesnownych i dalej przyszlosciowych). To bede uzywal w pracy, obok (pozniej sie poducze lepiej) basha i powershella. Myslalem tez duzo o C# (i np xamarin) ale tego nie uzyje poza linuxem podobnie jak powershella a pythona sie da (oczywiscie sa lepsze alternatywy ale ja tez nie daze do perfekcji w 4 jezykach tylko w 1 max 2).
Czytalem tez o GO, react native - nie jestem zamkniety na jedno rozwiazanie ale tez nie wydaje mi sie zeby dobrym pomyslem byla nauka 4 roznych jezykow (bo 2 ogarnac to juz jest cos) - chyba, ze w przyszlosci juz bym pracowal typowo programujac (na razie tego nie zakladam) i wtedy pisalbym pewnie w czyms lepszym pod konkretne rozwiazanie ale to daleka przyszlosc ewentualnie.
Podsumowujac ta chaotycza wypowiedz na razie widze sensownie rozwiazanie python + jakis jezyk bardziej windowsowy tak zeby w obu systemach sie dobrze ogarnac (nie wiem, czy zamiast c# nie byloby lepiej dobrze znac ps po prostu).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 627 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 100 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 829 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...