• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C# Od czego zacząć? jak nauczyć pisać się algorytmy?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
602 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2019 w C# przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
Witam, jak w pytaniu, mam zamiar nauczyć się programowania w C#, od czego zacząć? jakieś słowa kluczowe?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 lipca 2019 przez Velta Maniak (51,890 p.)
wybrane 13 lipca 2019 przez Hardwell
 
Najlepsza

Microsoft zapewnił samouczki dla osób chcących zacząć programować w C#. Zacznij od konsoli, później możesz pisać aplikacje z interfejsem graficznym najpierw w Windows Forms (żeby się przyzwyczaić do scene buildera i interfejsu graficznego), by później przejść na Windows Presentation Foundation lub Universal Windows Platform.

Inne zastosowania:

  • Jeżeli chcesz programować operacje wykonywane po stronie serwera sieciowego, zainteresuj się frameworkiem ASP.NET.
  • Jeżeli chcesz programować aplikacje mobilne, zainteresuj się platformą Xamarin.
  • Jeżeli chcesz programować sztuczną inteligencję z uczeniem maszynowym, zainteresuj się frameworkiem ML.NET.
  • Jeżeli chcesz programować gry, zainteresuj się platformą Unity lub CRYENGINE.
komentarz 13 lipca 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
Wszystko ładnie opisane, tego mi było trzeba :)

A może mógł byś polecić jakieś zastosowanie? Chcę studiować programowanie ale nie wiem którą opcję wybrać (xamarin,ASP itd)
komentarz 13 lipca 2019 przez Velta Maniak (51,890 p.)
To tak naprawdę zależy od zastosowania. Ja lubię przede wszystkim tworzyć aplikacje desktopowe + wykorzystywać API różnych serwisów do ułatwienia sobie życia, ale to nie znaczy, że nie przymierzam się do nauczenia czegoś z ASP.NET. :) Najlepiej byłoby raczej spróbować wszystkiego po trochu, albo przynajmniej zacząć od pisania programów, które pomogą Ci zautomatyzować pewne rzeczy.

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 4,300 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w C# przez Rafał Darłak Początkujący (410 p.)
–2 głosów
8 odpowiedzi 2,189 wizyt
+3 głosów
1 odpowiedź 434 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2016 w C i C++ przez Franek_p Początkujący (430 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...