• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Politechnika śląska vs UE w Katowicach- programowanie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,700 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Tedi Użytkownik (580 p.)
Startowałem w rekrutacji na w.w. uczelnie. Dostałem się na obie - informatyka na AEI politechnika śląska oraz informatyka UE katowice. Nie będę się rozpisywał, zależy mi na tym, aby uczelnia pomagała, a nie przeszkadzała. Moim celem jest programowanie (a raczej jak najwięcej czasu na programowanie). Proszę o opinie osób, które miały okazję studiować na którejś z tych uczelni.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 12 lipca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
studia mam już parę ładnych lat za sobą więc powiem Ci trochę z perspektywy czasu... studia Cię NIE nauczą dobrze zawodu, odnosi się to praktycznie do większości kierunków, w tym i informatyki.

Generalnie jak chcesz być dobrym programistą to zacznij uczyć się sumiennie w domu sam, np. co drugi dzień usiądź na 2-3-4 godzinki i koduj, czytaj, rób swoje apki, staraj się robić coraz bardziej rozbudowane, trafiaj na ściany - szukaj rozwiązań itp.

Jeśli faktycznie przysiądziesz sam nad sobą to spokojnie za 2, max 3 lata będziesz mógł startować na juniora, także kończąc pierwszy stopień będziesz mógł zacząć pracę. Po samych tylko studiach nie będziesz miał dobrej wiedzy, na studiach najczęściej są teoretycy, a nie ludzie, którzy przepracowali chociaż te kilka lat w biznesie, i którzy mieliby stały kontakt z aplikacjami biznesowymi.

Jakie więc wybrać studia? Szczerze, to polecałbym Ci spojrzeć na to w ogóle z innej perspektywy. Ja wyjechałem na studia z Poznania aż do Bygdoszczy i była to bardzo dobra decyzja - polecam Ci to samo, jeśli finanse nie są przeszkodą, to wybierz uczelnię dalej od domu, najlepiej z mieszkaniem na stancji/akademiku itp. Nauczysz się samodzielności i spojrzysz na wiele spraw z innej perspektywy. Nie patrz też na znajomych, gdzie idą ludzie ze średniej itp. - ja na swojej uczelni nie miałem nikogo z mojego liceum, ale powiem Ci, że znajomości licealne często się kończą parę lat po szkole, natomiast znajomości ze studiów nierzadko zostają na długie lata i to zarówno na stopie koleżeńskiej jak i biznesowej.

Także reasumując, nie zapinaj się na tym, która uczelnia Cię lepiej nauczy, bo nie zrobi tego żadna. Uczelnia to miejsce, które ma Cię nauczyć samodzielnej nauki, samodzielnego zarządzania czasem itd.
komentarz 13 lipca 2019 przez Tedi Użytkownik (580 p.)

Jeśli chodzi o kodowanie, to robię tak jak mówisz już od kilku miesięcy ;) Dzięki za odpowiedź, rozjaśniło mi to nieco sytuację. Dokonałem wyboru, w październiku się okaże czy dobrego smiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 555 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 668 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...