• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Politechnika śląska vs UE w Katowicach- programowanie

0 głosów
119 wizyt
pytanie zadane 12 lipca w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Tedi Początkujący (400 p.)
Startowałem w rekrutacji na w.w. uczelnie. Dostałem się na obie - informatyka na AEI politechnika śląska oraz informatyka UE katowice. Nie będę się rozpisywał, zależy mi na tym, aby uczelnia pomagała, a nie przeszkadzała. Moim celem jest programowanie (a raczej jak najwięcej czasu na programowanie). Proszę o opinie osób, które miały okazję studiować na którejś z tych uczelni.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 12 lipca przez Tomek Sochacki Mędrzec (186,690 p.)
studia mam już parę ładnych lat za sobą więc powiem Ci trochę z perspektywy czasu... studia Cię NIE nauczą dobrze zawodu, odnosi się to praktycznie do większości kierunków, w tym i informatyki.

Generalnie jak chcesz być dobrym programistą to zacznij uczyć się sumiennie w domu sam, np. co drugi dzień usiądź na 2-3-4 godzinki i koduj, czytaj, rób swoje apki, staraj się robić coraz bardziej rozbudowane, trafiaj na ściany - szukaj rozwiązań itp.

Jeśli faktycznie przysiądziesz sam nad sobą to spokojnie za 2, max 3 lata będziesz mógł startować na juniora, także kończąc pierwszy stopień będziesz mógł zacząć pracę. Po samych tylko studiach nie będziesz miał dobrej wiedzy, na studiach najczęściej są teoretycy, a nie ludzie, którzy przepracowali chociaż te kilka lat w biznesie, i którzy mieliby stały kontakt z aplikacjami biznesowymi.

Jakie więc wybrać studia? Szczerze, to polecałbym Ci spojrzeć na to w ogóle z innej perspektywy. Ja wyjechałem na studia z Poznania aż do Bygdoszczy i była to bardzo dobra decyzja - polecam Ci to samo, jeśli finanse nie są przeszkodą, to wybierz uczelnię dalej od domu, najlepiej z mieszkaniem na stancji/akademiku itp. Nauczysz się samodzielności i spojrzysz na wiele spraw z innej perspektywy. Nie patrz też na znajomych, gdzie idą ludzie ze średniej itp. - ja na swojej uczelni nie miałem nikogo z mojego liceum, ale powiem Ci, że znajomości licealne często się kończą parę lat po szkole, natomiast znajomości ze studiów nierzadko zostają na długie lata i to zarówno na stopie koleżeńskiej jak i biznesowej.

Także reasumując, nie zapinaj się na tym, która uczelnia Cię lepiej nauczy, bo nie zrobi tego żadna. Uczelnia to miejsce, które ma Cię nauczyć samodzielnej nauki, samodzielnego zarządzania czasem itd.
komentarz 13 lipca przez Tedi Początkujący (400 p.)

Jeśli chodzi o kodowanie, to robię tak jak mówisz już od kilku miesięcy ;) Dzięki za odpowiedź, rozjaśniło mi to nieco sytuację. Dokonałem wyboru, w październiku się okaże czy dobrego smiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 270 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 453 wizyt
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

65,640 zapytań

112,265 odpowiedzi

236,876 komentarzy

46,639 pasjonatów

Przeglądających: 205
Pasjonatów: 11 Gości: 194

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...