• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

male duperele na stronie ale może tylko u mnie też tak macie ?

Object Storage Arubacloud
–13 głosów
534 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2019 w Sprawy forum przez SmoothCrash Obywatel (1,520 p.)
Jestem tu drugi dzień ale raz że zauważyłem że jak dodaje głosowanie to po najechaniu na strzałkę pojawia się podpowiedź i ona nie znika jak kliknę. Niby nic ale jak na to forum to lipa trochę.

Potem menu jak wejdę w pytania a mam wąski ekran to menu zjeżdża do drugiej linijki :) wygląda jak za PRLu

No i niewybaczalny błąd to napisanie pytania. Klikam zadaj pytanie a tu na dzień dobry wiadomości co mogę jakieś wskazówki. To powinno być z prawej strony. ALe jak dotarłem do małego pola z wpisaniem tytułu to po wybraniu Kategorii Sprawy forum wyskoszył mi komunikat wyżej sprawdz czy nie zadał ktoś pytania. jezuuuu i dopiero niże też jakies teksty i pole dow pisania tej właśnei wiadomości.

Kto to projektował Stivi Wonder ? no straszna amatorszczyzna

az sie boje tagow wpisac
5
komentarz 12 lipca 2019 przez Comandeer Guru (600,690 p.)
Prosiłbym o zachowanie granic kulturalnej dyskusji. Obrażanie kogokolwiek z administracji w tych granicach się nie mieści.
7
komentarz 12 lipca 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Wykreślmy "z administracji". Obrażanie kogokolwiek się w tych granicach nie mieści. cheeky

4
komentarz 12 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Szczerze, to nie wiem w jaki sposób kogokolwiek tym obraził. Wyraził zdanie, dość ostentacyjnie, ale jednak było "bo". (Nie podoba mu się to, bo...)
1
komentarz 12 lipca 2019 przez dawid6512 Gaduła (4,550 p.)
no własnie

nie widzę, tu żadnej obrazy tylko krytykę
4
komentarz 12 lipca 2019 przez Comandeer Guru (600,690 p.)

@tkz, @dawid6512

Kto to projektował Stivi Wonder ? no straszna amatorszczyzna

jest oczywistym atakiem personalnym. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że wśród administracji jest przynajmniej jedna osoba z poważną wadą wzroku.

komentarz 12 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Nie tylko wśród administracji, sam mam -7 dioptrii. 
 

Kto to projektował Stivi Wonder ? no straszna amatorszczyzna

Raczej traktował bym to jako pytanie retoryczne, niż jakiś szczególny atak. Osobiście nie mam pojęcia kto to projektował. 

1
komentarz 12 lipca 2019 przez niezalogowany
edycja 12 lipca 2019

Naprawdę niewiele trzeba by stworzyć konstruktywny i kulturalny temat z propozycjami ulepszenia forum. Szkoda.

Dobrze, że administracja chce się odnieść do krytyki, ale nie powinno się tolerować tego typu zachowań. Użytkownik mógłby zostać ukarany banem zwłaszcza, że nie jest to pierwsze tego typu zachowanie (przykład). 

1
komentarz 12 lipca 2019 przez Comandeer Guru (600,690 p.)
@Hipcio, pierwsze, które widzę (i zakładam, że reszta administracji również). Z prostego powodu: tamtego komentarza nikt nie zgłosił.
komentarz 12 lipca 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Prosiłbym o zachowanie granic kulturalnej dyskusji. Obrażanie kogokolwiek z administracji w tych granicach się nie mieści.

Tak się składa, że nikt z administracji nie projektował tej strony. Po drugie, wyrażanie własnej opinii to nie obrażanie. Co się z wami dzieje... od dłuższego czasu widzę, że każdy musi wszystko lubić i mu się podobać coś, a jak nie, to jest nazywany hejterem...

komentarz 12 lipca 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja nie pojmuję tego jako obrazę, czy atak personalny, choć uważam że opinię można było wyrazić w bardziej kulturalny sposób.

3 odpowiedzi

+9 głosów
odpowiedź 12 lipca 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Zgodzę się, wykonanie tego forum to straszna amatorszczyzna. Ale za jego kod nie odpowiada żaden z użytkowników tego forum. Jeśli zjedziesz sobie do stopki, to możesz przeczytać:

Forum jest więc oparte na gotowym silniku. Ja go nie wybierałem. Myślę, że większość użytkowników byłaby za zmianą na inny, nowszy, lepszy. Ale trzeba najpierw taki znaleźć, albo napisać samemu. A co gorsza - trzeba przenieść dane (użytkowników, posty, wiadomości prywatne, głosy) na nowy silnik - i to może nie być takie proste.

Mam więc dla Ciebie dobrą wiadomość. Kod źródłowy forum jest otwarty i dostępny w serwisie GitHub: https://github.com/CodersCommunity/forum.pasja-informatyki.local

Jeżeli uważasz, że na forum coś działa nie tak jak należy, to zamiast wylewać oczywiste żale, możesz tam zajrzeć i spróbować to naprawić. W ten sposób możesz włączyć się w dzieło budowania forum. smiley

+3 głosów
odpowiedź 12 lipca 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

jak dodaje głosowanie to po najechaniu na strzałkę pojawia się podpowiedź i ona nie znika jak kliknę.

Tutaj niestety masz rację i administracja mogłaby to naprawić, ale nie jest to jakiś duży błąd. 

Potem menu jak wejdę w pytania a mam wąski ekran to menu zjeżdża do drugiej linijki :)

Tego nie sprawdzałem, ale zgłoś do administracji jeżeli, aż tak utrudnia to korzystanie z forum.

wygląda jak za PRLu

PRL się skończył w 1989. W tych czasach raczej wielu for nie było.

No i niewybaczalny błąd to napisanie pytania.

Tu się ciężko nie zgodzić, że popełniłeś błąd, ale forum ci chyba wybaczy. 

Klikam zadaj pytanie a tu na dzień dobry wiadomości co mogę jakieś wskazówki.

Widać, że z nich nie skorzystałeś.

To powinno być z prawej strony.

Zależy od gustu.

ALe jak dotarłem do małego pola z wpisaniem tytułu to po wybraniu Kategorii Sprawy forum wyskoszył mi komunikat wyżej sprawdz czy nie zadał ktoś pytania.

To jest chyba normalne. 

Kto to projektował Stivi Wonder ? no straszna amatorszczyzna

Nie słyszałem, żeby Mirosław Zelent bądź ktoś z administracji miał jakąś karierę muzyczną, ale co to ma do webdev'u? 

az sie boje tagow wpisac

Jednak wpisałeś. 

komentarz 12 lipca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Kto to projektował Stivi Wonder ? no straszna amatorszczyzna

Nie słyszałem, żeby Mirosław Zelent bądź ktoś z administracji miał jakąś karierę muzyczną, ale co to ma do webdev'u? 

Też nie wiem co ma, ale tak poza tym to ani nikt z administracji ani MZ nie zaprojektował wyglądu tego forum. Silnik to gotowiec, motyw też. My robiliśmy jedynie różnego rodzaju zmiany i dostosowania, np. przebudowanie górnego menu, dodatki w sidebarze, ciemne kolory motywu itp.

Ktokolwiek nie robił to idealnie nie jest, sam kod też niestety nie jest najlepszej jakości i wiemy o tym. Staramy się w miarę możliwości rozwijać silnik i poprawiać to, ale nie jest to łatwe ani przyjemne, czasu też brakuje. Wartościowe uwagi jak najbardziej są warte odnotowania bądź poprawienia i można zgłaszać, choć forma tego tematu jest dość dziwna.

komentarz 12 lipca 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Tutaj niestety masz rację i administracja mogłaby to naprawić,

Jak wspomniałem w swojej odpowiedzi, każdy może pomóc rozwijać/naprawiać forum, niezależnie od tego czy jest członkiem administracji, czy nie. wink

+1 głos
odpowiedź 13 lipca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

menu zjeżdża do drugiej linijki :) wygląda jak za PRLu

Forum nie jest przystosowane do RWD i urządzeń mobilnych. Jak już mówił Eryk, możesz pomóc to poprawić poprzez edycję kodu źródłowego strony. 

Klikam zadaj pytanie a tu na dzień dobry wiadomości co mogę jakieś wskazówki. 

 Ja nie widzę w tym żadnego problemu, te wskazówki są pomocne przy tworzeniu pytania aby uniknąć setek takich samych pytań czy pytań o treści "halo admin kod z poradnika nie działa !!!!111!!!!one!!!11!!!"

o powinno być z prawej strony

Kwestia gustu. Gdy wskazówki są po prawej stronie mało osób je czyta, co można zobaczyć po obecnym boxie "Porady nie od parady". Poza tym, oba boxy mają inne przeznaczenie - przy zadawaniu pytania są tylko jak poprawnie tworzyć pytania, a w boxie "Porady nie od parady" są ogólne wskazówki dot. korzystania z forum.

 e jak dotarłem do małego pola z wpisaniem tytułu to po wybraniu Kategorii Sprawy forum wyskoszył mi komunikat wyżej sprawdz czy nie zadał ktoś pytania.

No i dobrze, pomaga to uniknąć zadawania wielu takich samych pytań. Jest to mechanizm stosowany na wielu forach i nie widzę w tym nic złego.

 Kto to projektował Stivi Wonder ? no straszna amatorszczyzna

Możesz pokazać jak powinien wyglądać jedyny poprawny styl forum rozwijając projekt na githubie. 

Podobne pytania

+3 głosów
4 odpowiedzi 630 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2018 w Sprawy forum przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)
+14 głosów
2 odpowiedzi 1,119 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 171 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2020 w Sprawy forum przez wall7489 Obywatel (1,250 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...