• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skrętka - czy stosowanie różnego rodzaju skrętki ma wpływ na jakość/prędkość połączenia?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
782 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez matlenek00 Nowicjusz (180 p.)
Witam. Mam pytanie odnośnie zastosowania skrętki w mojej domowej sieci. Prowadzę kabel utp cat5 bezpośrednio od routera do mojego komputera ( około 12m długości aby nie kłóć ścian ). Czy jeśli zastosuję kabel ftp cat6 to jakość sygnału lub prędkość się polepszy? Obecnie na speed teście osiągam między 20-35Mb/s, czasami strony ładują się powoli. Czy zastosowanie lepszego kabla poprawi prędkość/stabilność połączenia? Kabel dodatkowo przechodzi przez dwie płyty betonowe (strop).
komentarz 12 lipca 2019 przez SmoothCrash Obywatel (1,520 p.)
kłóć hahahaha :) a co sciany sie kłócą ? chyba kuć
komentarz 12 lipca 2019 przez matlenek00 Nowicjusz (180 p.)
Hahaha beka ;)) Błąd ortograficzny i tyle, a ty niepotrzebnie spamujesz posty
komentarz 12 lipca 2019 przez SmoothCrash Obywatel (1,520 p.)
To jest komentarz a nie spamowanie xD wiec komentuje hahaha ale rozsmieszylo mnie

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2019 przez niezalogowany
Na skrętce cat5, na 12 metrach spokojnie będziesz miał 1000Mb/s, cat6 pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 10000Mb/s, ale trzeba z nim ostrożniej się obchodzić, wymaga też innych wtyków rj45. Więc zależny jakich przepustowości oczekujesz i czy masz port w komputerze 10Gb.
komentarz 12 lipca 2019 przez matlenek00 Nowicjusz (180 p.)
Chodzi mi o to czy jak skrętka przechodzi przez ściany (beton itd) to czy się traci na jakości sygnału co przekłada się potem na prędkość i zakłócenia. Czy jak zastosuje nowszą skrętkę to się coś poprawi?
komentarz 12 lipca 2019 przez 1234 Dyskutant (9,140 p.)

Skrętka to nie fale radiowe smiley. O ile jej nie uszkodzisz to nie ma znaczenia jak jest położona, no może poza jej długością, ale tego nie jestem pewien i raczej się to nie przekłada na prędkość transmisji, ale co ja tam wiemlaugh

komentarz 15 lipca 2019 przez niezalogowany

@matlenek00,
 Nie ma to znaczenia.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 113 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Fexar Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 337 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2022 w Ogłoszenia, zlecenia przez angela153 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 127 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Szyszkus Nowicjusz (200 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...