• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kurs tworzenia szablonów wordpress/woocommerce

Object Storage Arubacloud
0 głosów
356 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2019 w HTML i CSS przez Bmitruk Nowicjusz (230 p.)
Witam, jaki możecie polecić kurs do tworzenie szablonów wodpres i woocommerce? Myślałem nad kurem z eduweb lub strefy kursów ale są chyba przestarzałe czy możecie polecić mi jakiś kursy do nauki tworzenia szablonów? Może być w jeżyku angielskim.

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 lipca 2019 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)

Nie łatwo jest znaleźć aktualne materiały dobrej jakość do nauki budowy szablonów krok po kroku.

Sam jakieś 2 lata temu szukałem, robiłem dwa na udemy, coś na youtube i niczego nie mogę polecić. 

Za to wszystko jest tutaj:

https://codex.wordpress.org/

Jak masz konkretne pytanie to możesz pytać tutaj na forum. Budowa szablonu to tylko style.css z właściwym komentarzem od góry i index.php. Reszta to znajomość HTML/CSS i przede wszystkim PHP. Wszystko masz ładnie opisane w codexie do którego podałem wyżej link. Takie podstawy jak wstawienie wp_nav_menus, widgetów itp są ładnie opisane z przykładami. W razie czego pytaj ;)

 

komentarz 12 lipca 2019 przez Bmitruk Nowicjusz (230 p.)
Dzięki za odpowiedz :)
komentarz 12 lipca 2019 przez m.siedlik Nowicjusz (140 p.)

Dla kogoś kto zaczyna Codex to oczywiście źródło cennych informacji, ale też trzeba uważać żeby nie utonąć ;) , dobrze jest się szkolić w obiektowym PHP, a przy tworzeniu stron też pamiętaj o optymalizacji pod wyszukiwarki strony którą tworzysz.
 

0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2019 przez Bmitruk Nowicjusz (230 p.)
A czy możecie polecić jakiś framework?
komentarz 12 lipca 2019 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Jakiego języka framework?
komentarz 12 lipca 2019 przez Bmitruk Nowicjusz (230 p.)
framework typu bootstrap tylko dla wordpress
komentarz 12 lipca 2019 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Szablony Wordpress-owe piszę się za pomocą html/css/php/js i możesz korzystać z frameworków/bibliotek dla tych języków. Możesz korzystać z bootstrapa czy jQuery itp. Nie ma czegoś takiego jak framework Wordpress-a. Przynajmniej ja nie znam. Są page buildery i inne pluginy ale jeśli chcesz tworzyć własne szablony to odradzam.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 438 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2019 w HTML i CSS przez YakumoPL Obywatel (1,970 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 234 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 159 wizyt
pytanie zadane 6 października 2021 w JavaScript przez dewe Gaduła (4,300 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...