• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ | Znajdowanie ścieżki programu przez jego nazwe

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
251 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2019 w C i C++ przez Tomasz Kolk Użytkownik (750 p.)
Hej.Jakoś przy nauce programowania c++ nie zwracałem uwagi na takie rzeczy związane z plikami.

I Teraz mam problem bo chcę aby użytkownik po wciśnięciu przycisku "Otwórz Plik" po prostu plik by się otwierał po nazwie.

Nie zależnie gdzie się znajduje ten plik czy na pulpicie czy na partycje Z
komentarz 12 lipca 2019 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Proszę zachować podstawowe zasady kultury w trakcie dyskusji.
komentarz 12 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

Nie zależnie gdzie się znajduje ten plik czy na pulpicie czy na partycje Z

Ilosc Bajtow, ilosc znakoe i data stworzenia nie graja tutaj wcale roli. Tworze sobie dokument nazywam go: dupa.txt, zapisuje go o godzinie 13:42, plik zajmuje 1 MB i ma 5 znakow w srodku.

3 sekundy pozniej tworze jego kopie, mamy dalej ta sama nazwe, ten sam rozmiar, tyle samo znakos i godzine 13:42, tylko inne miejsce.

@tkz, Gdzie napisałem że to ma podać user? Chyba program ma wyszukać w plikach JPRD

Czyli user nie ma kontroli nad programem, tylko otwiera mu sie plik, ktory wpisales podczas pisania kodu? Bardzo bardzo madre wyjscie, ale wtedy po cholera mam szulac tego pliku, podłącza go do folderu z programem i nie wazne, gdzie user przenisie program, to plik ciagle tam będzie. (no chyba, ze jakos geniusz go przeniesie) 

nie istnieją takie dane o pliku jak rozmiar, data utworzenia/edycji

Istnieje i co z tego, patrz kawalek wyzej w mojej wypowiedzi. I jezeli wedlug Ciebie podawanie daty tworzenia pliku jest rozwizaniem, to sie mylisz. Bo istnieje szansa, ze ktos napisal sobie program, ktory ma za zadanie kopiować pliku, napisal do tego klase thread i albo nie bedzie zadnej roznicy albo milisekundy i co wtedy? Programujac myslisz o tak zwanym DAU's

 

komentarz 12 lipca 2019 przez Tomasz Kolk Użytkownik (750 p.)
tutaj chodzi o pliki pobrane przez mój program japierdole
komentarz 12 lipca 2019 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

@Tomasz Kolk, proszę zachowywać kulturę dyskusji. To już drugie upomnienie.

komentarz 12 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
To skoro je najpierw pobierasz z neta przez program, to czemu tego nie napiszesz, tylko myslisz, ze kazdy jest tu bogiem i sie tego domysli? Cuda to w innej dziedzinie i najlepiej w watykanie ( bez obrazy dla wiary chrzescijanskiej)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 241 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2018 w C i C++ przez MikeMG Początkujący (330 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 262 wizyt
pytanie zadane 19 października 2020 w Sieci komputerowe, internet przez napoludniestad.pl Użytkownik (960 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 1,683 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2019 w HTML i CSS przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...