• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Edytor do pracy z PHP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
241 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Rocket Gaduła (3,030 p.)
Hej. Chciałbym zasięgnąć u was opinii odnośnie programu z jakim pracujecie podczas edycji kodu. Ciekaw jestem z jakiego oprogramowania obecnie korzystacie i które możecie polecieć.

Mam za sobą wiele edytorów. Gdyby nie to, że Atom jakiś czas temu po prostu przestał działać - a odinstalowywanie i ponowna instalacja nie naprawia problemu (wymaga czyszczenia danych aplikacji a może nawet pozostawionych wpisów w rejestrze), to pewnie nadal siedziałbym na atomku. Ostatnio był jeszcze phpStorm w którym kończy mi się właśnie okres próbny. W tej chwili testuję UltraEdit i niby fajnie.... ale no właśnie, niby. Jak na razie nie mogę się do niego przekonać. Dodatkowo, niekorzystnie wpływa fakt że mimo iż wydaje się ciekawym rozwiązaniem, to jego cena jest moim zdaniem wygórowana. Nie będę rozpisywał się o tym co było a co nie, ponieważ nie widzę przeszkód aby spróbować z jakimś edytorem raz jeszcze.

A teraz, kolejny raz zmieniam edytor ;) Szukam, czytam i nie mogę się zdecydować. Głównie pracuję z PHP, a więc na jak najlepszym wsparciu tego języka zależy mi najbardziej. Ważnym dla mnie aspektem jest również możliwość synchronizacji/połączenia z serwerem FTP.

 

Pozdrawiam,

Rocket.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 11 lipca 2019 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)
wybrane 11 lipca 2019 przez Rocket
 
Najlepsza
Jeżeli jesteś uczniem/studentem, możesz wziąć sobie roczną subskrypcję na wszystkie produkty JetBrain (w tym PhpStorm). Gdy pisałem coś w PHP to właśnie używałem PhpStorma - wiele przydatnych funkcji, client to bazy danych, elastyczne UI i wiele, wiele innych sprawia że moim zdaniem jest to najlepszy wybór. Jeżeli szukasz natomiast czegoś darmowego, polecam Visual Code Studio - wiele wtyczek i przydatnych opcji, które możesz sobie podinstalować. Z większej ilości edytorów nie korzystam, więc tyle ode mnie ;)
komentarz 11 lipca 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Mam identyczne doświadczenia z IDE.
komentarz 11 lipca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
pracowalem trochę z VSC i powiem szczerze, że obecnie IntelliJ/WebStorma nie zamieniłbym na nic innego... VSC się przy nich chowa. Fakt, że trochę kosztują ale wg mnie są warte tej ceny, a też nie dramatyzowałbym, webstorm to koszt rzędu niecałych 300zł rocznie, jedynie przez pierwsze dwa lata ceny były jaieś wyższe, chyba 500zł jeśli dobrze pamiętam. Ale koszt ten moim zdaniem szybko się zwaca, chociażby idealna wspólpraca z gitem, rozwiązywanie konfliktów itp. itd. odpalanie testów itp. Gdy policzysz czas zaoszczędzony dzięki dobremu IDE to ten roczny wydatek wale nie jest taki duży.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 341 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2021 w PHP przez lukas1231233 Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 86 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2019 w SQL, bazy danych przez jedyna Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 202 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...