• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia na pg

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
557 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Luka21 Nowicjusz (240 p.)
Witam, czy jest tu jakaś osoba która studiowała na PG? Zastanawia mnie ich system rekrutacji od 11 lipca do 19 lipca trzeba składać papiery na uczelnie, moje pytanie jest takie po co składać papiery jeśli nie wiadomo czy się dostałem? Nie powinno być tak że jest wstępną lista kto się dostał i oni dopiero składają papiery? Z góry dzięki za odp.
komentarz 11 lipca 2019 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Nie powinno być tak że jest wstępną lista kto się dostał i oni dopiero składają papiery?

W sumie na jakiej podstawie wtedy by taka lista powstawała?

 

komentarz 13 lipca 2019 przez Noak Mądrala (5,900 p.)
PG ma swój system o nazwie MojaPG i tam przed złożeniem dokumentów podaje się wyniki, więc pytający pewnie miał na myśli listę po tym etapie zgłoszenia się w MojaPG.
komentarz 13 lipca 2019 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
I jak rozumiem, nie ma podanego przed składaniem papierów progu punktowego. Jesli tak to fakt troche dziwaczne. Ewentualnie moze byc tak, że ludzie skladaja dokumenty do wielu uczelni i jeśli się dostaną do tej drugiej i tam zaniosą kwity to wtedy nie ma za bardzo możliwości odrzucenia takiej osoby, i wzięcia kolejnej żeby wyrównać liczbę studentów do jakieś tam optymalnej wartości.
komentarz 13 lipca 2019 przez Noak Mądrala (5,900 p.)
Próg punktowy jest podany po rekrutacji ponieważ na każdym kierunku jest wyznaczona ilość miejsc i zostaje przyjętych tyle najlepszych studentów (z największą ilością punktów) ile jest na danym kierunku miejsc. A próg punktowy to po prostu wynik punktowy studenta ostatniego na liście przyjętych. Więc składasz swoje podanie licząc na to że jesteś wśród tych z najlepszym wynikiem.
Są ustalane jakieś minimalne progi które mówią że poniżej tej ilości pkt nawet nie przyjmą od Ciebie dokumentów ale są one takie niskie, że jeśli ktoś myśli o studiach na pewno mieści się w tych progach. (Ilość pkt z wyników maturalnych każda uczelnia ustala w własny sposób.)
Jeśli student dostanie się na studia w kilku uczelniach i wybierze tą najbardziej mu odpowiadającą to nie ma problemu z zrezygnowaniem w innych placówkach i odebraniem złożonych dokumentów. Wtedy gdy zostają wolne miejsca na kierunkach zazwyczaj organizowana jest kolejna rekrutacja uzupełniająca
komentarz 13 lipca 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Nie wiem jak jest na PG, ale ja na PP zanosiłem oryginały dokumentów, które zostały tam na miejscu nieodpłatnie zeskanowane, a owe kopie poświadczone. Więc uczelnia zachowała dla siebie kopię, a oryginał od razu mi zwrócono.
komentarz 13 lipca 2019 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
ah chyba niejasno napisałem. Chodziło mi o to, że na etapie jakby tej elektronicznej rekrutacji, nie dało się wyłączyć ludzi, którzy mimo że się dostali to poszli gdzie indziej, dlatego składa się na ślepo. Tzn. Ci co dostali się do tej drugiej uczelni nie składają do tej pierwszej i są automatycznie odrzucani (mimo ze się dostali). Ale to co napisałeś chyba to ubiło bo jeśli dobrze zrozumiałem to papiery składa się "bezwzględnie".
1
komentarz 15 lipca 2019 przez Noak Mądrala (5,900 p.)
Problem w tym, że przed złożeniem papierów nie wiesz czy dostałeś się na uczelnię bo wyniki są publikowane po złożeniu dokumentów. Co prawda każda uczelnia ma inne terminy w rekrutacji i może się okazać, że jedna uczelnia zakończyła rekrutacje, a inna jeszcze nie. W takim wypadku może się zdarzyć sytuacja którą podałeś :D.

Papiery składa się "bezwzględnie" gdy chcemy dostać się na uczelnię. Jeśli wiemy że już dostaliśmy się na jakąś inną uczelnię i będziemy chcieli na niej studiować to mimo, że wcześniej przystąpiliśmy do rekrutacji w formie elektronicznej to nie musimy składać papierów, pewnie wiąże się to z rezygnacją z rekrutacji. Ale w rzeczywistości chyba rzadko ma to miejsce bo 1) nie każda uczelnia ma taką rekrutację dwuetapową, 2) terminy na uczelniach są podobne (Czasami "słabsza uczelnia" przyspiesza terminy aby zgarnąć studentów którzy nie są pewni dostania się na tą "lepszą uczelnię").
komentarz 15 lipca 2019 przez Luka21 Nowicjusz (240 p.)
Noak lepiej tego nie dało się opisać, jestem aktualnie w takiej sytuacji, że wybieram między UWM a PG informatykę i już na UWM jestem jako przyjęty, natomiast co z PG jeszcze nie wiem dopiero 24 lipca są wyniki. Czy się dostane i gdzie lepiej pójść tego nie wiem(czy nie odpadnę :D)...

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 lipca 2019 przez Noak Mądrala (5,900 p.)
wybrane 11 lipca 2019 przez Luka21
 
Najlepsza
Nie powinno być wstępnej listy z wynikami. Składa się dokumenty w celu potwierdzenia swoich wyników z matury. Po złożeniu i zweryfikowaniu wyników obliczana jest wartość pkt i według tych punktów następuje decyzja o przyjęciu na studia. Więc składa się "papiery" trochę na ślepo licząc na to że wyniki z matur będą wystarczające do przyjęcia na dane studia.
komentarz 11 lipca 2019 przez Luka21 Nowicjusz (240 p.)
Piszę odnośnie tej listy ponieważ mi na stronie rekrutacyjnej po wpisaniu wyników i podaniu numerku z matury już obliczyło wstępne punkty
komentarz 13 lipca 2019 przez Noak Mądrala (5,900 p.)
edycja 13 lipca 2019 przez Noak
Tak obliczyło pkt ale równie dobrze możesz tam wpisać nieprawdziwe informacje, więc złożenie dokumentów jest potwierdzeniem tych wyników + pewnie ze względów prawnych tak to wygląda. Pamiętaj że składa się kopie dokumentów potwierdzoną przez notariusza (lub przez kogoś w komisji rekrutacyjnej ale nie wiem czy na każdej uczelni jest taka możliwość)

EDIT: O ile pamiętam to gdy ja składałem dokumenty rekrutant przeglądnął te wyniki z moimi wynikami wpisanymi do mojapg i też wtedy można było jeszcze pozmieniać kolejność kierunków na które chcesz się dostać
komentarz 13 lipca 2019 przez Luka21 Nowicjusz (240 p.)
Zdaje sobie sprawę z tego faktu, że ktoś może podać nieprawdziwe informacje, ale wydawało mi się, że po to podaje numer mojej matury, żeby byli w stanie to jakoś w systemie zweryfikować. Jednak wygląda na to, że tą weryfikacją są wysłane dokumenty, co już zrobiłem z kopią potwierdzona przez notariusza
komentarz 15 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Jeżeli masz mniej punktów niż próg, od razu odrzucają. Tak z góry mówię.
komentarz 15 lipca 2019 przez Luka21 Nowicjusz (240 p.)
Niestety, ale nie wiem jaki tam jest próg.
komentarz 15 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Jaki kierunek wybrałeś?
komentarz 15 lipca 2019 przez Luka21 Nowicjusz (240 p.)


Informatyka

1
komentarz 16 lipca 2019 przez Noak Mądrala (5,900 p.)
Z takim wynikiem możesz być spokojny o dostanie się.

Podobne pytania

+1 głos
6 odpowiedzi 4,954 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 876 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 1,230 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...