• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wielowątkowość

+1 głos
161 wizyt
pytanie zadane 10 lipca w Java przez anonymousProgrammer Nowicjusz (230 p.)
edycja 11 lipca przez anonymousProgrammer

Cześć, nigdy nie wykorzystywałem wątków w moich projektach lecz po czasie narodził się pomysł napisania projektu i opublikowania go gdzieś w sieci. I tu pytanie, czy wątki, synchronizacja etc. powinny być stosowane w większości metod? Nie wiem czy dobrze rozumiem ten temat ale np. :

•  przy rejestracji użytkownika powinienem zastosować synchronizację tak aby np. jeśli email musi być unikalny to żeby 2 użytkowników w tym samym czasie nie zrobiło konta na mojej stronie
  • wysyłanie meila do użytkownika z tokenem potwierdzającym jego konto, tak aby nie musiał czekać aż się wyślę tylko aby robione to było w tle
  • forum, jeśli użytkownik napisze komentarz do postu, a w tym samym czasie autor usunie post to też może dojść do konfliktu?
  • votowanie posta, jeśli użytkownik zvotuje post +1 i drugi też, to bez synchronizacji może dojść do sytuacji gdzie 1+1=1

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 lipca przez mbabane Maniak (70,020 p.)
To co poruszasz jest bardziej związane z izolacjami transakcji bazodanowych. Pod tym kątem poszukaj informacji - pod jave to będzie też JTA - Java Transaction API.
0 głosów
odpowiedź 11 lipca przez pawi125 Stary wyjadacz (12,590 p.)

Nie jestem pewien ale chyba tobie chodzi o serwisy webowe. W tym celu najczęściej wykorzystuje się jakieś narzędzia np Jave EE lub SpringBoota. Te narzędzia mają już zapewnione wsparcie dla Twojego problemu:

springboot

JavaEE

komentarz 11 lipca przez anonymousProgrammer Nowicjusz (230 p.)
No tak, pisze w Spring'u, napisałem już niejeden projekt tylko nigdy nie wykorzystywałem synchronizacji etc. Zapomniałem dodać ze chodzi o Spring'a :p
–4 głosów
odpowiedź 11 lipca przez mati2762 Bywalec (2,890 p.)
O jaki język pytasz?

JavaScript jest jednowątkowy. Node.js podobnie.
komentarz 11 lipca przez pawi125 Stary wyjadacz (12,590 p.)
W tagu i w temacie jest mowa o Javie. Java to nie Javascript
komentarz 11 lipca przez mati2762 Bywalec (2,890 p.)

@mati2762,

Rozumiem że korzystasz z jakiejś bazy danych. Wystarczy ustawić odpowiednie poziomy izolacji transakcji. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 102 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2015 w Java przez plox Początkujący (320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 146 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2018 w Java przez nik Obywatel (1,630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 155 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2018 w C i C++ przez Tomek Reda Obywatel (1,110 p.)
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

65,640 zapytań

112,265 odpowiedzi

236,876 komentarzy

46,639 pasjonatów

Przeglądających: 200
Pasjonatów: 10 Gości: 190

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...