• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wielowątkowość

Object Storage Arubacloud
+1 głos
427 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2019 w Java przez anonymousProgrammer Początkujący (350 p.)
edycja 11 lipca 2019 przez anonymousProgrammer

Cześć, nigdy nie wykorzystywałem wątków w moich projektach lecz po czasie narodził się pomysł napisania projektu i opublikowania go gdzieś w sieci. I tu pytanie, czy wątki, synchronizacja etc. powinny być stosowane w większości metod? Nie wiem czy dobrze rozumiem ten temat ale np. :

  •  przy rejestracji użytkownika powinienem zastosować synchronizację tak aby np. jeśli email musi być unikalny to żeby 2 użytkowników w tym samym czasie nie zrobiło konta na mojej stronie
  • wysyłanie meila do użytkownika z tokenem potwierdzającym jego konto, tak aby nie musiał czekać aż się wyślę tylko aby robione to było w tle
  • forum, jeśli użytkownik napisze komentarz do postu, a w tym samym czasie autor usunie post to też może dojść do konfliktu?
  • votowanie posta, jeśli użytkownik zvotuje post +1 i drugi też, to bez synchronizacji może dojść do sytuacji gdzie 1+1=1

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 lipca 2019 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
To co poruszasz jest bardziej związane z izolacjami transakcji bazodanowych. Pod tym kątem poszukaj informacji - pod jave to będzie też JTA - Java Transaction API.
0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)

Nie jestem pewien ale chyba tobie chodzi o serwisy webowe. W tym celu najczęściej wykorzystuje się jakieś narzędzia np Jave EE lub SpringBoota. Te narzędzia mają już zapewnione wsparcie dla Twojego problemu:

springboot

JavaEE

komentarz 11 lipca 2019 przez anonymousProgrammer Początkujący (350 p.)
No tak, pisze w Spring'u, napisałem już niejeden projekt tylko nigdy nie wykorzystywałem synchronizacji etc. Zapomniałem dodać ze chodzi o Spring'a :p
–4 głosów
odpowiedź 11 lipca 2019 przez mati2762 Mądrala (5,510 p.)
O jaki język pytasz?

JavaScript jest jednowątkowy. Node.js podobnie.
komentarz 11 lipca 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
W tagu i w temacie jest mowa o Javie. Java to nie Javascript
komentarz 11 lipca 2019 przez mati2762 Mądrala (5,510 p.)

@mati2762,

Rozumiem że korzystasz z jakiejś bazy danych. Wystarczy ustawić odpowiednie poziomy izolacji transakcji. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 709 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 202 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2015 w Java przez plox Początkujący (320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 514 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2020 w Java przez hicodyn Początkujący (420 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...