• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przywracanie zmiennych środowiskowych do wartości domyślnych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,297 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Bezy Bywalec (2,280 p.)
No witam

Czy istnieje możliwość ustawienia wartości domyślnych wszystkich zmiennych...
komentarz 10 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Nie wiem, czy istnieje, ale zawsze możesz sam je przywrócić 

https://pureinfotech.com/list-environment-variables-windows-10/

komentarz 10 lipca 2019 przez Bezy Bywalec (2,280 p.)
więc mam następująca sytuacje

jestem przy LOGONSERVER

wiem że aby sprawdzić LOGONSERVER trzeba wpisać w cmd "echo &logon server"

i ok tylko że po tym wyskakuje błąd "The syntax of the command is incorrect"

Błagam pomoż kumplu
komentarz 10 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Pobierz iso windowsa i wybierz "napraw komputer". Najszybsza metoda chyba.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 lipca 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
wybrane 12 lipca 2019 przez Bezy
 
Najlepsza

No witam

No witam. 

Reinstalacja/przywracanie systemu?

komentarz 10 lipca 2019 przez Bezy Bywalec (2,280 p.)
Przywracanie systemu nie wchodzi w rachube dlatego że aby to zrobić musze użyć cmd a właśnie chodzi o to że mam problem z błędem >is not recognized as an internal or external command,operable or batch file > i w tym jest cały problem ...
0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2019 przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
nie przywróci to domyślnych zmiennych środowiskowych. Aby wykonać tą komendę musisz (jeśli zdołasz) przejść do folderu za pomocą komendy "cd" gdzie znajduje się komenda "echo", czyli do C:\Windows\system32 i dopiero wtedy wykonaj polecenie. A jeśli cd nie pomoże to przejdź do tego folderu i kliknij w nim Shift+Prawy przycisk myszy i wybierz "Otwórz okno poleceń tutaj". Jesli chcesz przywrócić domyślne zmienne to obawiam się, że musisz zrobić to ręcznie.
komentarz 11 lipca 2019 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Prościej będzie, jak doda ścieżkę C:\Windows\system32 do zmiennej systemowej PATH (jeśli jej tam z jakiegoś powodu nie ma; powinno być %SystemRoot%\system32).

komentarz 11 lipca 2019 przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
Właśnie to miałem na myśli poprzez "reczne". Założyłem, że pytający wie jak to zrobić.
0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2019 przez Bezy Bywalec (2,280 p.)
w końcu przywróciłem sobie dawnego save z windowsa i zadzialało !! Dzięki za pomoc wszystkim

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 937 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 529 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...