• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed link w polu search (autocomplete)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
140 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2019 w PHP przez h1mst Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 10 lipca 2019 przez h1mst

Witam serdecznie, korzystając z tego tutoriala zrobiłem pole autocomplete z wyszukiwaniem produktu z bazy danych. Wyszukiwarka pokazuje wyniki w formacie ID - NAZWA

$data[] = $row["Symbol"] . " " . " - " . " " . $row["Name"];
}
  echo json_encode($data); 

Potrzebuję, aby po kliknięciu w każdy wynik wyszukiwania włączyła się podstrona z produktem "(...)/details.php?ID=xxx" gdzie xxx = $row["Symbol"]
Bardzo proszę o pomoc, po kilku godzinach nieudanych prób, wymiękam.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki
Pozdrawiam

komentarz zamknięcia: Rozwiązany

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 10 lipca 2019 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)

Nie możesz po prostu sobie generować/drukować odpowiednich znaczników <a>, które będą miały wartości w stylu:

<a href="./../details?id=5"> jajka </a>

Tylko oczywiście zamiast 5jajka musisz wstawić zmienne, dawno w PHP nie pisałem i nie chcę wprowadzić Cię w błąd jak się łączyło zmienne ze stringami, no i prawdopodobnie nie json_encode, tylko w pętli drukujesz odpowiednie znaczniki, korzystając z row.

pewnie jakoś:

<a href="./../details?id={$row['Symbol']}"> $row['Name'] </a>

jakoś tak, pewnie jakiś error syntax będzie, ale mam nadzieję że Cię nakierowałem jak to zrobić, sposób zadziała. :)

komentarz 10 lipca 2019 przez h1mst Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję za odpowiedź, problem w tym że każda próba edycji json_encode kończyła się na braku wyświetlanych wyników, nawet jeśli dodawałem zmienna $x = json-encode i to ta zmienna była wypluwana przez "echo". Podejrzewam, że sprawniejszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie tego w jakiś sposób do funkcji javascript, nad czym znów metodą prób i błędów się skupiam.

Jeszcze raz dzięki wielkie!
1
komentarz 10 lipca 2019 przez h1mst Nowicjusz (120 p.)
Problem rozwiązany poprzez przekierowanie z poziomu javascript

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 341 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 544 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 480 wizyt
pytanie zadane 7 października 2021 w JavaScript przez Piotr Popławski Użytkownik (610 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...