• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Informatyka stosowana? Pomoc przy wyborze kierunku

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
252 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez wawer96 Nowicjusz (140 p.)
Dzień dobry.

Bardzo proszę o podpowiedź jakie studia należy ukończyć aby mieć podstawową wiedzę do pracy jako informatyk. Z tym że chodzi mi tutaj o pracę np w szpitalu, urzędzie, itp. Czyli taki nadzór nad siecią i rozwiązywanie codziennych problemów pracowników.

Nie wchodzi w grę kurs po chodzi o objęcie etatu, czyli trzeba mieć papier z uczelni. W grę wchodzi nauka zaoczna w Krakowie.

Ktoś może podpowiedzieć co najlepiej w takim przypadku wybrać?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2019 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
Ze studiami informatycznymi jest ten "problem", że prawie gdzie byś nie poszedł, to będziesz miał przede wszystkim programowanie + ewentualnie bazy danych, do tego dochodzi jakaś matma, a przedmioty jak właśnie jakieś systemy operacyjne z reguły stanowią mniejszość, są... ale nie są najważniejsze, mają mniej godzin itd. Do pracy w szpitalu, urzędzie czy żeby po prostu rozwiązywać codzienne problemy jako ten informatyk miejscowy, to tak naprawdę wystarczy Ci technik-informatyk, którego ja mam i tam właśnie jest sporo wiedzy + umiejętności z zakresu naprawiania komputerów, zarządzania systemem czy konfigurowania sieci komputerowych - oczywiście wszystko w zakresie podstawowym, ale jakieś podłoże wiedzy jest.

No ale jeśli technik-informatyk Cię nie urządza (nie wiem jak na to patrzą przy szukaniu pracy), a kursów nie chcesz, chcesz wiedzę z uczelni, to musisz patrzeć przede wszystkim po sylabusach. Informatyka stosowana ma chyba to do siebie, że często jest bardziej ukierunkowana na daną tematykę, niż informatyka (zwykła), więc może coś uda Ci się znaleźć związanego z tym co piszesz, ale raczej i tak będziesz musiał się przedostać przez sporą ilość matmy czy innych przedmiotów, a specjalizacje pewnie będą najwcześniej od 2 semestru. Krakowa nie znam, patrz po sylabusach.
komentarz 9 lipca 2019 przez wawer96 Nowicjusz (140 p.)
Technik - informatyk... Czyli kurs wystarczy jakiś. Tak???
komentarz 9 lipca 2019 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
Technik-informatyk to tytuł, który ludzie z reguły mają technikum informatycznym + zdaniu egzaminów zawodowych. Wydaje mi się, że nie można tego zdawać bez ukończonej szkoły technicznej, ale wiem że po liceum można iść do szkoły uzupełniającej na takiego technika, bodajże trwa to 2 lata i właśnie z reguły odbywa się zaocznie.

Ale to tak mi się obiło o uszy, szczegóły szukaj w internecie.
1
komentarz 9 lipca 2019 przez wawer96 Nowicjusz (140 p.)
Dzięki. Mam już pojęcie czego szukać

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 589 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 850 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 694 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...