• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie studia?

0 głosów
243 wizyt
pytanie zadane 8 lipca w C i C++ przez Szymon Kacper Procha Użytkownik (800 p.)
Witam,

Właśnie zastanawiam się nad kierunkiem/uczelnia. Chciałbym studiować na kierunku gdzie będzie dużo programowania i matematyki. Oczywiście wiem że studia nie zrobią ze mnie programiste ale chce żeby mi pomogły. Właśnie dlatego mam killa pytań?

Moje wyniki. Matm podstawowa 98% Matma Rozszerozna 76%. Ang podst 70% (trochę kuleje z językami ale pracuję nad tym..) i ang rozszerzonego nie pisałem bo mnie nie dopuścili (też mnie to śmieszy ale no cóż nieważne)

1. Uj czy Agh ? A dokładnie czy licencjat jest jakoś gorszy niż Inżynier w branży IT?

2. Jaki kierunek byście wybrali z moimi wynikami?

Zawsze mam opcję pójścia na zaoczne na Informatyke na AGH ale wtedy pracowałbym w tygodniu, a w soboty i niedziele studiował. Mało miałbym czasu nad uczeniem się samemu. Co myślicie ? Zapraszam do dyskusji.
komentarz 8 lipca przez Tomek Sochacki Mędrzec (190,780 p.)

czy licencjat jest jakoś gorszy niż Inżynier w branży IT?

ja nie kończyłem informatyki, ani w sumie nic z tym związanego, a pracuję jako programista :) nikt nie patrzy na papierki, liczy się to co umiesz.

ale wtedy pracowałbym w tygodniu, a w soboty i niedziele studiował.

dokładnie jak ja i kilku moich znajomych... mając dom, rodzinę, dzieci i mało czasu wieczorami na naukę... ale jak się zepniesz to dasz radę, jeśli nie masz rodziny na głowie i dzieci to naprawdę, uwierz mi - masz mega dużo czasu :)

Tak naprawdę każda uczelnia jest taka sama... żadna nie nauczy się porządnie proramowania ani w sumie chyba żadnego innego zawodu po za drobnymi wyjątkami... niestety na uczelniach bardzo często pracują głównie teoretycy, a nie ludzie, którzy mają jakieś chociaż kilkuletnie faktyczne doświadczenie komercyjne. 

Potraktuj jednak uczelnię jako pewnego rodzaju nowy etap w życiu, nowe znajomości i nie spinaj się, że mają Cię tam nauczyć - nie,to Ty masz się sam nauczyć jak naprawdę chcesz coś osiągnąć.

komentarz 8 lipca przez tkz Dyskutant (9,080 p.)

ja nie kończyłem informatyki, ani w sumie nic z tym związanego, a pracuję jako programista :) nikt nie patrzy na papierki, liczy się to co umiesz.

Nie prawda, duża część IT jednak patrzy na ten papierek, z najbliższych mi, Intel w Gdańsku jest taką firmą, comarch również.

komentarz 9 lipca przez Tomek Sochacki Mędrzec (190,780 p.)
i tak i nie, nie znam nikogo z intela czy comarchu, ale pracuję z kilkoma osobami z doświadczeiem bankowym (+ jeden w liniach lotniczych) i albo nie mają oni studiów inf. albo w ogóle przerwali studia (jeden jest nawet po budownictwie jak ja... co z programowaniem nie ma nic wspólnego)... i nie mówię tu o juniorach tylko osobach z naprawdę ogromną wiedzą... także nawet jeśli są jakieś pojedyncze firmy co patrzą na papierki to raczej chyba większość patrzy na to co umiesz, czym się możesz pochwalić, a nie tym, czy masz papierek z ukończenia informatyki.
komentarz 9 lipca przez tkz Dyskutant (9,080 p.)
Jeżeli jesteś mide/seniorem, ale nie juniorem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 lipca przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
edycja 8 lipca przez Typowy Janusz
Ja bym poszedł na inżynierkę. AGH lepsze. Nie nauczą Cię tam programować ale fajnie jest postudiować. Może poznasz tam ludzi z zajawką i będziecie kodzić przy browarze.

Może pójdziesz na koło naukowe i będziesz jeździł na konferencje, hakatlony. Studia to fajna przygoda. I nie spinaj.

A w życiu to się napracujesz tak, że będziesz tym rzygać. Zostaw sobie trochę młodości. A Ci mędrcy co mówią, że studiów nie potrzebujesz do pracy programisty to nawet ich nie słuchaj. Większość z nich ma studia. Co prawda nie informatyczne stricte ale mają.

A w dzisiejszych czasach studia to prawie jak matura, nie każdy musi mieć, niektórzy mają słabe wyniki ale bez tego człowiek jest inaczej postrzegany w społeczeństwie.
komentarz 8 lipca przez JSHolic Szeryf (83,100 p.)

A Ci mędrcy co mówią, że studiów nie potrzebujesz do pracy programisty to nawet ich nie słuchaj.

Jeśli ktoś dobrze to argumentuje, to nie widzę powodów, aby go nie słuchać.

komentarz 9 lipca przez jpacanowski VIP (101,660 p.)

Większość z nich ma studia. Co prawda nie informatyczne stricte ale mają.

No ja mam tylko wykształcenie średnie...

bez tego człowiek jest inaczej postrzegany w społeczeństwie.

Serio trzeba być jak inni ?

komentarz 9 lipca przez Szymon Kacper Procha Użytkownik (800 p.)

@Typowy Janusz,  Masz pomysł na jakiś konkretny kierunek ? 

komentarz 9 lipca przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)

@jpacanowski, Mówię, że większość ludzi w IT jest po studiach. Chcesz czy nie chcesz taka jest prawda. 

Nie trzeba być jak inni. Każdy niech wybiera swoją ścieżkę. Ja tylko stwierdzam fakty poprzez pryzmat swoich doświadczeń. 

komentarz 9 lipca przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)

@Szymon Kacper Procha, nie mogę za Ciebie wybierać. Ja jestem na informatyce (ostatni semestr inżynierki) i jeszcze raz wybrałbym to samo. 

komentarz 10 lipca przez Szymon Kacper Procha Użytkownik (800 p.)

@Typowy Janusz,  No cóż. Zastanowię się nad zaocznymi i może pójdę też na informatykę na Agh. Zamiast kisić się na elektonike i telekomunikacje.

1
komentarz 10 lipca przez tkz Dyskutant (9,080 p.)

Nie kisić... Jak nie wiesz po co są Ci studia, to nie idź, zajmujesz tylko miejsce osobie, która z pełną świadomością tam idzie. W sumie to mnie zawsze dziwią takie pytania, w końcu masz już 19/20 lat, powinieneś sam decydować, a nie ślepo słuchać się tłumu. 

Typowy Janusz Dlaczego jeszcze raz wybrał byś studia? Czy masz już prace w swoim zawodzie? Co Ci dały, czego byś sam nie osiągnął?

komentarz 10 lipca przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Studia mi dały znajomości. Chyba dlatego bym jeszcze raz tam poszedł. Dla poznawania ludzi. Dla ludzi z tą samą zajawką co ja.

Tak mam prace w swoim zawodzie. Można powiedzieć, że znalazłem ją dzięki studiom (no dzięki statusowi studenta). Status studenta daje tyle że firma płaci niższy podatek za Ciebie. A jak niższy podatek to i chętniej biorą na stażystów/juniorów właśnie studentów
komentarz 12 lipca przez Szymon Kacper Procha Użytkownik (800 p.)

@tkz,  No cóż właśnie zobaczyłem że jest tam program do nauki programowania(Na elektronika i telekomunikacja agh) więc pójdę na to z chęcią (jestem zakwalifikowany). Pójdę tam i będę uczyć się sam programowania w domu. Możliwie że jakieś kursy zrobię jeszcze.

A ktoś z was zna osobę co chodzi już na ten kierunek? i może sie wypowiedzieć 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 189 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 215 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez wcjy Nowicjusz (120 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o odpowiedni tytuł, kategorię oraz tagi.Tagi

67,211 zapytań

114,170 odpowiedzi

241,978 komentarzy

45,721 pasjonatów

Przeglądających: 310
Pasjonatów: 11 Gości: 299

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...