• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pobieranie z MySql

Object Storage Arubacloud
0 głosów
136 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2019 w PHP przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Cześć.

Mam pytanie czy da się pobrać z bazy danych tylko określoną liczbę rekordów.Chodzi o to,że baza ma 4500 pozycji po id i czy da się jakoś zawęźlić w zapytaniu sql aby pobrał tylko 50 ? np. od 1 do 50 ?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 lipca 2019 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)

Tak, musisz do tego celu użyć limitu pobierania:
https://www.w3schools.com/php/php_mysql_select_limit.asp

LIMIT mówi Ci o tym, ile rekordów chcesz pobrać, OFFSET mówi Ci, od którego rekordu chcesz pobrać (czyli w przypadku pobierania kolejnych wyników, musisz manipulować OFFSETEM powiększonym o LIMIT).

komentarz 8 lipca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
a jeszcze jedno mam pytanie.Jak mam w bazie danych id np. o takim ciągu znaków:045e9f34-4fe0-4d8c-b7b4-669fffa4442d.To czy mogę dodać jeszcze jedno pole o np.id2 i czy da się aby ono było automatycznie zaznaczanie w mysql ale numerowanie normalnie 1,2?
komentarz 8 lipca 2019 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)
Bez problemu możesz dodać dodatkowe pole jako autoinkrementowany klucz prywatny. Pytanie czy chcesz, by dany rekord był identyfikowany przez parę kluczy (id1, id2), czy tylko przez id1 (autoinkrementowany klucz). Jeżeli tylko po 1, to id2 (Twój ciąg), dajesz jako unikalne pole ale nie klucz.
komentarz 8 lipca 2019 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
A czy jeśli mamy stworzoną bazę danych w mysqli to jak to możemy przenieść do symfony aby to działało ?
komentarz 8 lipca 2019 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)
To już niestety nie do mnie pytanie, ja PHP ostatni raz używałem kilka lat temu na stiudiach :P Musisz poczytać w dokumentacji symfony

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 228 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2019 w PHP przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 123 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2019 w PHP przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 238 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2019 w PHP przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...