• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Git praca na galęziach

Object Storage Arubacloud
0 głosów
139 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2019 w Inne języki przez kasior Nowicjusz (120 p.)
Witam

Co prawda nie jestem informatykiem ale przetwarzam dużo tekstu głównie w LaTeX, poczytałem trochę o kontroli wersji Git i doszedłem do wniosku że to jest to czego mi brakowało i postanowiłem się go nauczyć.

Powiedzmy ze mam katalog z plikami jakiejś publikacji (każdy rozdział w osobnym pliku.txt, do tego rysunki itp) i muszę zrobić 2 lub 3 wersje tego dokumentu powiedzmy jedna w formacie LaTeX, druga z formatowaniem do wiki itp.

I wreszcie moje pytanie. Czy powinienem zrobić 3 oddzielenie repozytoria i na każdym pracować oddzielnie czy jedno z 3 gałęziami każda do innego formatu? Bardzo proszę o w miarę łopatologiczne wyjaśnienie sprawy :)

Nasuwa mi się jeszcze pytanie jakbym jednak zdecydował się na jedno repozytorium i 3 branche to czy powinienem katalog ze źródłami skopiować 3 razy i każdy używać na innym branchu?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 lipca 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Ja bym zrobił jedno repozytorium i w masterze wrzuciłbym zrodla do rozdzielenia na branche.
+1 głos
odpowiedź 7 lipca 2019 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Akurat w tym przypadku to nie git jest rozwiązaniem. Oczywiście git jest niezbędny w takiej pracy ale to nie on adresuje problem przez Ciebie postawiony. W Twoim projekcie występują cele budowy (przykład):

1. Do pdf'a
2. Do html'a
3. Do wiki.
4.....

Wersjonowanie będzie obsługiwało np. alternatywny tok powieści (gdybyś ją pisał) lub zestaw dodatkowych rozdziałów (jeśli chciałbyś mieć wersję np. demonstracyjną lub na potrzeby publikacji w internecie).

W Twoim przypadku powinieneś się zainteresować systemami budowania. Jeśli to środowisko GNU/Linux, make wystarczy.

PS. Ja w LaTeX'u składam prezentacje.
komentarz 7 lipca 2019 przez kasior Nowicjusz (120 p.)
Tak znam make (czy choćby pandoc który nie raz uratował mi siedzenie)  , jednak w tym przypadku pliki źródłowe będą dość znacznie się różnic. To moja pierwsza konfrontacja z gitem baa w ogóle z wersjonowaniem dlatego za bardzo nie wiem jak to ugryźć. Pełno jest poradników mówiących o tym samym: jak stworzyć projekt jak commitować czy wysyłać na serwer, (założyłem już zresztą konto na GitLabie jako główne  i na Bitbucket jako kopia bezpieczeństwa).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 247 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 198 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2020 w Inne języki przez Bartx Bywalec (2,120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 121 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,637 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...