• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows Xp na VirtualBoxie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
345 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez krzysiek77711 Początkujący (350 p.)
Witam.Mam taki problem.Zainstalowałem windows xp  na virtual boxie ale nie mam dostępu TAM do folderów z windows 10(tam gdzie jest zainstalowany virtualbox).Chciałem sprawdzić jak Gothic 3 będzie hasał na xp i nie mogę tego sprawdzić bo tego pliku z grą tam nie ma tak jak też innych z tego windowsa.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2019 przez niezalogowany
W ustawieniach maszyny wirtualnej jest zakłatka udostępniane foldery. Dodajesz wybrany folder i w systemie jest widziany jako płyta.
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Nie widzisz folderów z win10, bo xp sie zainstalował na wirtualnym dysku. Do virtualki możesz podpiąć folder z hosta, ale myślę, że najlepszym sposobem będzie przerzucenie instalki gothica i zainstalowanie go na xp.
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
To wirtualna maszyna, z definicji domyślnie nie powinna mieć dostępu do plików hosta.

Trzeba albo przekopiować te pliki z W10 do XP, albo w virtualboxie ustawić shared folder, read-only przez wirtualkę.
komentarz 6 lipca 2019 przez krzysiek77711 Początkujący (350 p.)
Chciałem zainstalować z pendrive gothic 3 ale nie znajduje pendrive na xp
komentarz 6 lipca 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

do USB: https://askubuntu.com/questions/25596/how-to-set-up-usb-for-virtualbox (instrukcja dla Ubuntu ale większość aplikuje się też dla Windowsa)

Ale pewnie prościej będzie przenieść pliki lub zrobić współdzielony folder.

komentarz 6 lipca 2019 przez krzysiek77711 Początkujący (350 p.)
O kurde po angielsku.To już mnie przekonuje na opcja udostępniania folderu.Gdzie mogę ją znaleść?
komentarz 6 lipca 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

O kurde po angielsku.

Jak większość porządnej pomocy i dokumentacji ;)

https://helpdeskgeek.com/virtualization/virtualbox-share-folder-host-guest/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,084 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 168 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 219 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...