• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

WPF - zagwostka z użyciem kilku radiobuttonów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
117 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2019 w C# przez torreadorek Nowicjusz (170 p.)
Cześć, piszę prostą aplikacje w WPF i używam w niej kilku radiobuttonów. Najprościej w świecie do sprawdzenia który został wybrany użyłem kilku if'ów z ischecked ale chciałbym to rozwiązać za pomocą switcha.Do tego potrzebna jest mi zmienna przechowującą informacje co zostało wybrane. Sporo szukałem i pewnie da się to zrobić z pomocą LINQ'a ale nic z tego mi nie działa.Proszę o nakierowanie i z góry dzięki za pomoc!

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 6 lipca 2019 przez niezalogowany
wybrane 6 lipca 2019 przez torreadorek
 
Najlepsza
Mógłbyś umieścić kontrolki RadioButton np. w panelu i za pomocą LINQ-a uzyskać pierwszy element z IsChecked jako true.

Albo do każdego elementu RadioButton możesz przypisać ten sam event handler i zapisywać sender we właściwości.
komentarz 6 lipca 2019 przez torreadorek Nowicjusz (170 p.)
Dzięki za pomoc! Skorzystałem z drugiego sposobu. Gdyby ktoś jeszcze miał podobny problem tak jak wyżej było napisane wystarczy ustawić tą samą metodę w każdym radiobuttonie,a w środku metody "RadioButton nazwa = (RadioButton)sender"

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 231 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2019 w C# przez noname3 Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 239 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2022 w C# przez MisticVoid Początkujący (490 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 426 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2022 w C# przez Vadgame Początkujący (290 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,618 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...