• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena Strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
474 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2019 w Nasze projekty przez Mikołaj_627 Początkujący (480 p.)
edycja 6 lipca 2019 przez Mikołaj_627

Cześć.

Tak jak w temacie, proszę powiedzieć czy moja strona się podoba i czy trzeba by coś w niej zmieniać na lepsze?

komentarz 4 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Dlaczego "o mnie" i "kontakt" jest na innych podstronach, a "oferta" na głównej?
komentarz 4 lipca 2019 przez Mikołaj_627 Początkujący (480 p.)
Te karty: "Design Strony", "Kodowanie Strony" to moja oferta.
komentarz 4 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Nie o to mi chodzi. Dlaczego po kliknięciu "o mnie" i "kontakt" przenosi mnie na podstronę, a po kliknięciu "oferta" już nie, nie wiem czy jest to złe, ale no, dziwnie trochę.
komentarz 4 lipca 2019 przez Mikołaj_627 Początkujący (480 p.)
Już ci udzieliłem odpowiedzi, "oferta" faktycznie ma prowadzić do sekcji niżej, a dlaczego........... cóż mogę ci odpowiedzieć, no taką miałem koncepcję.
komentarz 4 lipca 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
tak ma byc, oferta jest niejako zawarta w stronie glownej.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 5 lipca 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
edycja 5 lipca 2019 przez pirouetti
Cześć.
Strona wygląda ładnie.
Świeżo i nowocześnie.
Widać też nawiązania do grafik google, co też chyba na plus.
Gdybym miał być surowy, no i tak czy inaczej, zawsze można zrobić lepiej to udzieliłbym poniższych rad.
Tak w skrócie o kodzie, na szybko.
Jquery - jeśli chodzi o najnowsze strony o najwyższej jakości kodu, jquery to przeżytek.
Te same rzeczy można osiągnąć używając vanilla js, czyli samego javascriptu.
Twój plik jquery waży 270 kb - kosmos.
Używasz js do nawigacji dla telefonu,
którą można wykonać w samym css i będzie ważyła tylko tyle,
ile użyłeś kodu html i css dla tej nawigacji, js jest zbędny.
Podobnie ze scroll to element. Ja używam do osiągnięcia tego samego efektu pliku js,
bez jquery, który waży 0.8kb, czyli nawet jednego kb nie waży, nie mówiąc o 270kb jquery!
Jak coś to podrzucę, ale polecam szukać js w internecie bez jquery, można wpisać vanilla js dla ułatwienia.
Jeśli już musisz, choć gorąco nie polecam, używać jquery, użyj wersji zminimalizowanej.
I polecam poczytać sobie o używaniu czystego js tutaj: http://vanilla-js.com/ - w skrócie,
bez jquery masz zazwyczaj tylko kilka linijek kodu więcej przy takim np. scoll to element,
a nie musisz instalować całej biblioteki, tysięcy linijek kodu.
Jeśli chodzi o wygląd to napewno cienie należałoby zrobić bardziej przeźroczystymi.
Polecam podpatrzeć cienie na przykład tutaj:
https://jevelin.shufflehound.com/autospot/
Oprócz tego, jeśli chodzi o darmowe grafiki użyte na stronie.
Ta rada zależna jest od posiadanych umiejętności oraz czasu.
Gdy takie posiadasz, polecam zrobić grafiki wektorowe samemu, gdyż użyte przez ciebie obrazy
są używane już gdzieś przez kogoś i wyszukiwarki traktują zdjęcia przez ciebie użyte jako wielokrotną kopię.
Oryginalne obrazy, których nikt nie ma, działają pozytywnie nie tylko na odbiorców, ale zwłaszcza na wyszukiwarki,
które chcą pokazywać jak najlepsze, ale też oryginalne treści najpierw.
Dlatego lepiej zrobić coś samemu, nawet jeśli miałoby to być nieco mniej widowiskowe.
Sam używam tych grafik co ty tutaj, w projektach dla kogoś, jak nie mam czasu robić, ale jak będę swoją stronę robił, na pewno stworzę coś nowego.
Jeśli chodzi o treści na twojej stronie, jest ich bardzo mało.
Klient wchodzi na stronę, a tu pustki.
Wychodzi, bo nie chce ryzykować zatrudniając kogoś rozpoczynającego w biznesie.
Dlatego należy stworzyć mnóstwo treści, najlepiej 'złudzenie' dużego serwisu, przy którym dużo ludzi pracuje,
gdzie każdy element jest bardzo dopracowany.
Wystarczy jedna słabość lub odchył od reszty stylu, by starcić to wrażenie.
Pisanie bloga to podstawa.
Tyle treści ile posiadasz zmieści się na jednej stronie i nie powinno się rodzielać na kilka, wręcz należy coś jeszcze dodać.
Nie chodzi o to, żeby wszystko upchać brzydko u góry, można w stylu,tak jak robisz, tylko żeby zjeżdżało się w dół najlepiej dość długo.
Kwadraciki z sekcji oferta - ich grid wyświetla się na środku tylko w 1340px rozdzielczości ekranu i poniżej.
Na moim 1920px monitorze wygląda to nie za dobrze.
Brak portfolio w takiej branży to strzał w kolano.
Stwórz kilka demo stron internetowych, które możesz opublikować na swojej.
Nie trzeba podpisać sekcji 'portfolio', może być 'moje prace' lub jakoś zmyślniej i linki do stworzonych stron.
Nikogo nie obchodzi zbytnio, gdzie one się znajdują, ważne jak wyglądają.
Ogólnie więcej, więcej treści!
Marginesy i paddingi są niedopracowane, nie trzymają się swoich zasad.
Ustal sobie je sam, i się ich trzymaj, bo nikt z linijką strony nie mierzy, ale każdy czuje, gdy to wszystko jest po linijkę lub nie.
To tak surowym okiem, jak Gesllerowa, ale bez chamstwa :P
Jakbyś potrzebował pomocy w której ze wspomnianych rzeczy, napisz.
Pozdrawiam.
komentarz 5 lipca 2019 przez Mikołaj_627 Początkujący (480 p.)
Dziękuję za komentarz, postaram się zastosować do Twoich rad, a jak bedę potrzebował pomocy to na pewno napiszę, również Pozdrawiam.
komentarz 6 lipca 2019 przez Mikołaj_627 Początkujący (480 p.)

@pirouetti, Używam jQuery ponieważ pomaga mi przy Ajaxie, a w Vanilla js mógłbym mieć drobny problem.

+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Mógłbyś minifikować kod źródłowy, Gulpem, parcelem, albo webpackiem, jego konfiguracja do strony SPA jest banalna.
komentarz 4 lipca 2019 przez Mikołaj_627 Początkujący (480 p.)

Taki mam zamiar smiley , najpierw chciałem ocenę wyglądu strony.

komentarz 4 lipca 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
Pod względem designu moim zdaniem najlepsza strona jaką tutaj widziałem : P o ile sam tworzyłeś grafiki. Jeśli tak, to powiedz czy tylko wzorowałeś się na podobnych rozwiązaniach na innych stronach, czy znalazłeś jakiś tutorial? Podoba mi się ten styl, sam chętnie bym się podszkolił
komentarz 4 lipca 2019 przez Mikołaj_627 Początkujący (480 p.)

Dzięki za komplement, no to po pierwsze nie znalazłem jednego konkretnego tutorialu, tylko przerobiłem ich dość sporo (tych tutoriali), a grafiki brałem z tej strony .

komentarz 4 lipca 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
Ok, thx :)
+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2019 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Dopracuj buttony, czcionkę i cienie i strona główna będzie sztosik. laugh

komentarz 5 lipca 2019 przez Mikołaj_627 Początkujący (480 p.)
Dzięki za komentarz.
–1 głos
odpowiedź 5 lipca 2019 przez Bzytek Użytkownik (810 p.)

Czesść 

Wczytałem się w  stronę i znalazłem nowe urządzenie.

Nazywa się  /wyświetlała na komputerach, takbletach / . Gdzie można je  kupić i za ile $$$ ? - to pewnie  nowy produkt sajsunga wink

Poza tym  banalny ten layout

komentarz 5 lipca 2019 przez Mikołaj_627 Początkujący (480 p.)
edycja 5 lipca 2019 przez Mikołaj_627
Dobrze, że zwrócił mi Pan uwagę na literówkę(chociaż troszkę nie wiem po co ta ironia), a co do layoutu, no to cóż, taki tworzę.
komentarz 5 lipca 2019 przez Bzytek Użytkownik (810 p.)

Ironia- niezbyt poważnasmiley  - i  tylko po to  by zwracać uwagę na błędy w czasie pisania tekstu

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 473 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2020 w Nasze projekty przez x_000 Obywatel (1,460 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 315 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2020 w Nasze projekty przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 451 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2019 w Nasze projekty przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...