• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Płyta Główna nie wczytuje karty graficznej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
850 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Jakub Dołyńskyj Nowicjusz (120 p.)
Witam ostatnio mam problem z karta graficzna poniewaz gdy podłączam kabel d sub do karty ghraficznej nie ma obrazu natomiast gdy podłacze go do płyty głownej wszystkmo gra. Sprawdzałem w menadzerze urzadzen i jest napisane ze mam jedna karte o nazwie Podstawowa Karta Graficzna Microsoft próbowałem podłaczyc inną karte graficzna lecz nadal ten sam problem u kolegi moja karta działa prosze o pomoc

Procesor:AMD Phenom 9500

Płyta Głowna Gigabyte GA-MA74GM-S2H REV3.0

Karta Graficzna MSI 250 GTS Twin Frozn 1G OC
1
komentarz 4 lipca 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Sprawdź czy w BIOSie nie masz ustawione, żeby domyślnie używał integry. Jeżeli karta siedzi w śledziu a Ty włączasz system na integrze to i tak w managerze powinien być wykryty jakiś sprzęt.
komentarz 4 lipca 2019 przez Jakub Dołyńskyj Nowicjusz (120 p.)
Własnie wiem ze powinnien byc w menadzerze ale nie ma

Sprawdze te bios i dam znac
komentarz 4 lipca 2019 przez Jakub Dołyńskyj Nowicjusz (120 p.)
Nwm jak to zmienic w co wejsc jakies instrukcje? ;D
komentarz 4 lipca 2019 przez Jakub Dołyńskyj Nowicjusz (120 p.)
Pogrzebałem w necie i mam dobrze ustawione domyslna jest PCIE to w czym moze byc problem??
komentarz 5 lipca 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)

Sterowniki zwykle instaluje się gdy sprzęt nie jest widoczny. Będzie widoczny po ich zainstalowaniu. Przy zakupie powinieneś dostać sterowniki na CD. Jeśli ich brak, strona producenta podajesz model i powinieneś dać radę ściągnąć sterowniki.

komentarz 5 lipca 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)

@Jakub Dołyńskyj,

Spróbuj wgrać najnowszy BIOS, może masz starą wersję z jakimiś błędami. Możesz też spróbować zresetować BIOS do optymalnych ustawień.

Może masz jakieś inne urządzenie na PCI-E? Jeżeli też nie wykryje to prawdopodobnie jakieś uszkodzenie.

komentarz 5 lipca 2019 przez Jakub Dołyńskyj Nowicjusz (120 p.)
Wątpie zeby PCI-E było uszkodzone ponieważ wczoraj w nocy gdy podlaczełem monitor do karty graficznej obraz był ale w menadzerze nadal nie była ona widoczna

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Duzo rzeczy moze byc nie tak, uszkodzona karta grafy, uszkodzony kabel, uszkodzony d-sub, uszkodzone zlacze PCIE, sterowniki, system... wybieraj :)

 

Najszybciej bedzie sprawdzic czy na innej karcie dziala, jak tak to wiesz, ze przyczyn tkwi w karcie graficznej.
komentarz 4 lipca 2019 przez Jakub Dołyńskyj Nowicjusz (120 p.)
skoro działa na zintegrowanej to kabel raczej nie ,karta graficzna tez nie bo u kolegi wszystko jest w porzadku płyta nie dawno była zakupiona .karta nie ma wejscia d sub uzywam przejsciowki ktora jest sprawna (testowana ) sterwoników do karty nmg zainstalować bo menadzer jej nie widzi

PS napisałem ze podłaczalem działajace karty i był ten sam problem ;)
komentarz 4 lipca 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
A tak, przoczylem, no to zostaje zlacze PCIE w plycie. JAk ma dual PCIE nie wazne ile x (w sensie nie typ zlacza tylko przepustowosc pelnego slota x16 - abys nie prubowal wciskac karty w slota x1,x4,x8:) ), to wepnij w drugi slot i zobacz czy chodzi. Mozesz tez przetestowac na riserze (jezeli masz ty lub kolega cos takiego).

 

Zerknij w slot czy sa wszystkie sciezki (piny) sprawne.

 

Ale chwila na karcie nie ma d-sub czyli wyjscia analogowego i uzywasz wyjscia cyfrowego z przejsciowka aby przeslac je do analogowego zlacza w monitorze? Ta przejsciowka to jest jakis konwerter?

 

Bo polaczenie musi byc analog-analog, albo cyfra cyfra. MAsz na karcie DVI-I czy DVI-D?

Bo DVI-I daje tez analog, a DVI-D daje tylko cyfre.
komentarz 5 lipca 2019 przez Jakub Dołyńskyj Nowicjusz (120 p.)
Mam jedno wejście pcie (napisałem jaka płyte mam)

Na karcie mam DVI-I
komentarz 5 lipca 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Na plycie amsz w takim razie jedno pciex16 (x16) - sprawdz piny, jak piny sa ok to sterowniki.

Karte podlacz kablem dvi do plyty - jest tam zlacze DVI-D, Jest tez zlacze HDMI, wiec jezeli karta ma zlacze DHMI, to podpinasz kablem HDMI (sprawdzilem - niestety nie ma - zostaje podlaczenie dvi - dvi).
komentarz 5 lipca 2019 przez Jakub Dołyńskyj Nowicjusz (120 p.)
Co jeżeli na monitorze mam tylko wejście na D-SUB
komentarz 5 lipca 2019 przez Jakub Dołyńskyj Nowicjusz (120 p.)
Podłaczylem karte z płytą kablem D-SUb i podłaczylem hdmi do płyty głownej lecz nadal nie było widac karty w menadżerze ;(
komentarz 5 lipca 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

@Jakub Dołyńskyj, rozumiem, monitor masz ze zlaczem analogowym. To podlaczasz tylko poprzed d-sub lub dvi-i z przejsciowka.

 

Teraz tak po podlaczeniu jest obraz, tylko karta sie nie wyswietla w menadrzerze? W takim razie sterowniki. sciagnij najnowsze sterowniki wspolpracujace z karta. Wywal stare stery, wyczysc rejestr - jak nie bedziesz wiedzial co i jak to sciagnij jakiegos np cc-clenera czy cos w tym stylu - nastepnie zainstaluj nowe sterowniki. Jezeli to nie pomoze, to reinstalacja systemu, chyba ze ktos ma jakios inny pomysl.

Podobne pytania

–3 głosów
4 odpowiedzi 391 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez Piksel Nowicjusz (210 p.)
+1 głos
5 odpowiedzi 531 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 529 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...