• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ktoś podszywa się pod mój numer ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
935 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2019 w Urządzenia mobilne przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Hej,

Od pewnego momentu moja mama ma problem ze swoją siecią komórkową. Problem polega na tym, że wydzwaniają do niej losowe osoby z różnych krajów (Francja, Czechy, Szwajcaria, Niemcy) itd. Za każdy razem gdy odbiera, to dana osoba mówi, że było do niej dzwoniono z tego numeru.  Np. parę dni temu ktoś zadzwonił z zapytanie, czy nadal jest zainteresowana kupnem jakiegoś tam psa. Gdy mama odpowiedziała, że nigdy nie dzwoniła w sprawie kupna psa, to owy pan odpowiedział, że ktoś dzwonił z tego numeru i zarezerwował psa.

Urządzenie to iPhone 8 który na 100% nie jest zawirusowany. Jest używany do dzwonienia, przeglądania internetu i messengera. Sieć to Lycamobile (Belgijska). Nikt także nie miał dostępu do karty sim itd.Szukałem pomocy na forum związanym z komórkami ale tam dowiedziałem się tylko, że ta sieć to gówno.

Dzwoniłem do operatora w tej sprawie. Po sprawdzeniu przez technika, ten odpowiedział, że u nich nie ma żadnego problemu. Zapytał potem, czy na pewno nikt inny nie korzysta z telefonu. Gdy odpowiedziałem, że nie, to polecił mi sprawę skierować na policja.

Czy ktoś miał już taki problem ? Lub wie jak wygląda postępowanie w tej sprawie ? Nie ma możliwości zmiany numeru gdyż też jest używany od 18 lat a sieć daje bardzo korzystne oferty.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 4 lipca 2019 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Trudna sprawa. Napisz do ludzi z niebezpiecznik.pl.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 100 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 12,556 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 165 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2016 w Offtop przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...