• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed wgrywanie stock rom do lg x power

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,382 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2019 w Urządzenia mobilne przez HitMan Użytkownik (850 p.)
zamknięte 20 lipca 2019 przez HitMan

Witam

Jakiś czas temu naszła mnie ochota na wgranie do mojego telefonu twrp. Jako, że sam nie potrafiłem tego uczynić wzorowałem się na tym filmiku. Wszystko się udało, lecz przy próbie ponownego uruchomienia telefonu nie włączył się on. Gdy próbowałem go załączyć wyświetlało się logo lg, a następnie taki error: 

Your device is corrupted and cannot be trusted

po czym ekran gaśnie. po zasięgnięciu informacji z xda doszedłem do wniosku, że należy wgrać stock rom'a. Próbowałem to uczynić najpierw za pomocą LG Flash tool (wyświetla się błąd "connection to server failed), a następnie LGUP (wyświetla się błąd "It is a secure device, but the image is not a secure image"). Po próbie użycia tego drugiego przy próbie włączania: Logo LG -> Android machający czółkami -> Logo LG -> Your device is corrupted and cannot be trusted -> ekran gaśnie. Pomocyyyyyyyyy!!!

komentarz zamknięcia: Udała się rozwiązać problem.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 lipca 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
wybrane 19 lipca 2019 przez HitMan
 
Najlepsza

Jestem prawie pewny, że problem jest z sterownikami. Usuń wszystko co masz związane z LG, a następnie zainstaluj LG Mobile Support Tool, z poziomu programu pobierz najnowsze sterowniki dla twojego modelu (3 stery jeżeli dobrze pamiętam - jeden po drugim).

Dla pewności możesz nawet zrestartować komputer, po podłączeniu urządzenia powinien się wyświetlić model oprogramowania (w mobile support tool - na prawo obok Ustawienia kraju - Polska) - wtedy mamy pewność, że stery są prawidłowo zainstalowane (choć tutaj ze względu na rodzaj błędu można tego nie doczekać).

Pobierz właściwy plik .kdz - przykładowo stad https://lg-kdz-firmware.com/index.html i/lub https://lg-firmwares.com/ 

Odpal Download mode - różni się to między modelami choć ja to zawsze robiłem to wyłączając telefon i trzymając VOL + albo VOL + podpinałem USB.

Wgraj przy pomocy LG Flash Tool 2014 plik .kdz Ten program działa trochę dziwnie (można puścić wgrywanie ale wywali błąd natomiast jeżeli zaczekamy i nie zamkniemy komunikatu wgrywanie rozpocznie się i dojdzie do końca).

komentarz 19 lipca 2019 przez HitMan Użytkownik (850 p.)

Po odinstalowaniu urządzenia aplikacja nie zainstalowała niestety swoich sterowników (nadal są z microsoftu), a flash tool wyrzuca ten sam błąd.

komentarz 19 lipca 2019 przez HitMan Użytkownik (850 p.)

Efekt po zainstalowaniu sterowników z tej strony (telefon w download mode).

komentarz 19 lipca 2019 przez HitMan Użytkownik (850 p.)

Tutaj można wybrać tylko model, a nie 3 osobne sterowniki.

komentarz 19 lipca 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Po wybraniu modelu program bd chciał ściągnąć sterownik, ten sterownik to 3x archiwum z instalka w środku (po zamknięciu każdego archiwum otworzy się kolejne).
komentarz 19 lipca 2019 przez HitMan Użytkownik (850 p.)
Masz jakiś pomysł dlaczego nadal nie chce tego wgrać?
komentarz 20 lipca 2019 przez HitMan Użytkownik (850 p.)

Z pomocą tego udało mi się wgrać oprogramowanie (K22010g_00_OPEN_EU_OP_1227.kdz). Efekt jest taki, że gdy próbuje włączyć telefon, to wyświetla się: Logo LG -> Android machający czółkami -> Logo LG (mruga dioda). Zawiesza się w tym stanie i nie wychodzi nawet po kilku godzinach.

komentarz 20 lipca 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Fastboot'em nigdy nic nie wgrywałem więc nie mam porównania, od tego zawsze był download mode. Jeżeli Ci się zawiesza podczas włączania przy uruchamianiu to prawdopodobnie jest to bootloop - zazwyczaj rozwiązywało się go poprzez factory reset.
komentarz 20 lipca 2019 przez HitMan Użytkownik (850 p.)
Próbowałem factory reset, ale niestety nic się nie zmienia.
komentarz 20 lipca 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)

To spróbuj to wgrać jeszcze raz (ten rom), tylko upewni się, że masz tak:

LG Mobile Driver (jako jedyny sterownik będzie w nowszej wersji na stronie LG) reszta pochodzi z programu LG Mobile Support Tool (instalacja - tak jak pisałem wyżej).

Jak to będzie z głowy odpalasz Download Mode (https://www.youtube.com/watch?v=ji9lrx61dT8)

Ściągasz co trzeba i robisz tak jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=NEs1jHiVtfA (polecam wyłączyć dźwięk - chodzi o sam sposób).

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 466 wizyt
pytanie zadane 30 października 2017 w Urządzenia mobilne przez Fąfel Omega Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2016 w Urządzenia mobilne przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 161 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez kreo Nowicjusz (150 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...