• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk przenośny nie widzi 1tb

Object Storage Arubacloud
0 głosów
196 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Daro100900 Nowicjusz (180 p.)
witam

Mam pytanie mam dysk przenośny 1T hgst touro mobile scsi disk device i mam problem ponieważ mam nowego kompa z Windowsem 10 i Windows 10 nie widzi dysku jak 1T tylko 300mb
myślałem ze to wina dysku ze się uszkodził, ale sprawdzałem u znajomego na Windowsie 7 i tam właśnie widać pojemność dysku, która ma 1T
i moje pytanie jest takie czy da się coś z tym zrobić aby Windows 10 widział dysk jako 1T a nie 300mb bez formatowania, bo na dysku mam ważne dane
muzyka,filmy,gry itp i nie chce go formatować a i dodam ze wszystko mogę z niego ściągać odtwarzać ale nie mogę wgrać na dysk bo ma te 300mb

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2019 przez eglaboud Obywatel (1,940 p.)
Sprawdź, czy partycja tego dysku ma przypiętą literę w Menedżerze Dysków.
komentarz 3 lipca 2019 przez Daro100900 Nowicjusz (180 p.)
A mógł byś powiedzieć jak to zrobić bo jestem zielony w tych sprawach ?
komentarz 3 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Narzędzia administracyjne\Computer Management.lnk

wpisz w folderze, następnie magazyn, zarządzenie dyskami
komentarz 3 lipca 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

sprawdz, czy diskpart widzi partycje, wystartuj cmd w trybie administratora i wpisz

diskpart

list partition

jeśli je zobaczy sprawdz, czy mają litery, jeśli nie możesz je nadać, polecenia

select partition x

assign letter=x

1 x - numer partycji wyświetlony przez diskpart po poleceniu list.., 2 x - litera partycji
[...]

 

Źródło: http://forum.pclab.pl/topic/732310-Niewidoczne-partycje-pomocy/

komentarz 3 lipca 2019 przez Daro100900 Nowicjusz (180 p.)
edycja 3 lipca 2019 przez Daro100900

@tkz, Niby jest pokazane tak jak na obrazie ale nie wiem czy to to jak coś to sorry ze obrazek taki mały nie wiem jak go powiększyć 

komentarz 3 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Przejdź do: Panel sterowania -> System i zabezpieczenia -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskami -> Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk twardy, który nie jest wyświetlany na mapie komputera -> Dodaj literę sterownika.

Z anglojęzycznego forum, tam niby pomogło, mógłbyś sprawdzić
1
komentarz 4 lipca 2019 przez Daro100900 Nowicjusz (180 p.)

@eglaboud, Dzięki za Pomoc 

komentarz 4 lipca 2019 przez Daro100900 Nowicjusz (180 p.)

@MsMaciek123, Dzięki za Pomoc 

0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2019 przez Daro100900 Nowicjusz (180 p.)
Dziękuję wszystkim za Pomoc nie wiem co zrobiłem ale ważne ze działa jeszcze raz dzięki za pomoc

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 237 wizyt
pytanie zadane 27 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 522 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 94 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2019 w Sprzęt komputerowy przez Krevecia Nowicjusz (140 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,642 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...