• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy internet będzie działał?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
175 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez WojtaZio23 Użytkownik (660 p.)
edycja 2 lipca 2019 przez WojtaZio23

Witam!

Planuję zakup routera na kartę SIM, a konkretnie ten model:

 Router HUAWEI B315 LTE

https://www.mediaexpert.pl/routery-3g/router-huawei-b315-lte,id-607735

Problem  polega na tym, że na razie muszę korzystać z internetu na kartę od mojego operatora, ale w przyszłości chciałbym podłączyć internet stacjonarny. I tu jest moje pytanie: Czy do tego routera będzie można podłączyć internet domowy/stacjonarny(nie wiem czy dobrze to nazywam) zamiast tej karty SIM? Sam sprzęt niby posiada gniazdo telefoniczne, ale czy to oznacza, że taki internet będzie działał w tym routerze? Jak widać jestem zupełnie zielony  w temacie. Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć przy okazji jeśli będzie w stanie?

komentarz 2 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
O ile dostaniesz od dostawcy modem, to tak.
komentarz 2 lipca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

@tkz, zależy jakie będzie miał łącze. Jeśli będzie to internet ADSL przez łącze telefoniczne, to w specyfikacji tego routera jest, że obsługuje, więc dodatkowy modem nie powinien być potrzebny.

komentarz 2 lipca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Używa się tego jeszcze? Myślałem, że tylko koncentryk, albo światłowód.
komentarz 3 lipca 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Dość powszechnie używa, sam posiadam. Takie Orange świadczy standardowo po linii telefonicznej jako ADSL, nie wszędzie mają światłowody, a nawet zaryzykowałbym, że w sporej części lokalizacji tego światłowodu jeszcze nie ma (w tym u mnie).

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2019 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
Powinno działać, ale możliwe że sam będziesz musiał skonfigurować. Te od operatora z reguły posiadają już "wbudowaną" konfigurację.
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

Tam w opinii klientów 'Maciej' napisał że tak!

Router multifunkcjonalny, podłączenie do sieci internetowej możliwe zarówno przez kabel sieciowy jak i za pomocą karty sim (opcja która była dla mnie bardzo ważna).

Jeśli wierzyć tej opinii to tak- zapytaj jeszcze jak masz obawy na infolinii sklepu.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 237 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 112 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt
pytanie zadane 2 października 2021 w Sieci komputerowe, internet przez chillin Nowicjusz (200 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...