• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pingowanie dwóch maszyn wirtualnych na potrzeby emulatora GNS3

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,001 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez dawid10 Nowicjusz (120 p.)

Cześć,

jakiś czas temu kupiłem sobie książkę pod tytułem CCNA200-125, aby zacząć i zagłębić się w sieci. Od razu mówię, że książkę kupiłem bo została mi polecana, jestem mega początkującym więc nie myślę o żadnym kursie (przynajmniej w tym czasie laugh). Do rzeczy.

Ściągnąłem Virtualboxa, utworzyłem dwie stacje robocze H1 oraz H2. Dodałem je do emulatora GNS3. Zadanie wydaje się proste - obie stacje połączyć mam przewodem sieciowym RJ45. To oczywiście zrobiłem, a następie uruchomiłem obydwie stacje.

Komputery te dostały losowe IP, więc w protokole IPv4 zmieniłem je kolejno na H1: 192.168.1.1 oraz H2: 192.168.1.2 . Teraz muszę spingować te stacje nawzajem i w zamian otrzymuję wynik "timed out". Komputery się nie widzą.

W książce jest napisane żeby w ustawieniach sieciowych stacji roboczych (w programie Virtualbox) zmienić podłączenie karty sieciowej do "Rodzajowy sterownik". Tam wpisałem obojętnie co, ponieważ na liście nic nie było, zaś po uruchomieniu stacji roboczych dzięki właśnie temu rodzajowemu sterownikowi, jest tam teraz TunnelUDP. Rozumiem, że tak ma być, tak?

Mam też pewne zastrzeżenia co do samego emulatora. Bardzo często, gdy go uruchamiam, zostaje witany komunikatem waiting for 192.168.1.5:3080 a sam pasek postępu zatrzymuje się na 97% i nie rusza dalej. Okno to zamykam przez co uruchamia się znowu i tak w kółko...

Gdyby ktoś mógłby mi pomóc ruszyć dalej, byłoby fajnie... Życzę miłego wieczoru.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 lipca 2019 przez NoOgar95 Dyskutant (9,310 p.)
Cześć,

Możliwe, że masz źle zainstalowany/skonfigurowany GNS3, polecam zaoranie całego i wgranie na nowo z poradnikiem od źródła:

a) Dokumentacja GNS3 dla instalacji z Windowsem - https://docs.gns3.com/11YYG4NQlPSl31YwvVvBS9RAsOLSYv0Ocy-uG2K8ytIY/index.html

b) Poradnik na youtube dla wersji 2.1 od Davida Bombail jeden z CEO od GNS3 - https://www.youtube.com/watch?v=x9pGYyEqLYs&list=PLhfrWIlLOoKNFP_e5xcx5e2GDJIgk3ep6

Polecam również zajrzeć na udemy od Pana Davida, dla początkujących sieciowców posiada sporą wiedzę w bardzo przystępnych cenach.
komentarz 4 lipca 2019 przez dawid10 Nowicjusz (120 p.)
Hej, wielkie dzięki za odpowiedź.

W weekend zerknę na te odnośniki dam znać

Pozdr.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 580 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 112 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 293 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...