• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Proszę o pomoc w wyborze laptopa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
189 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez simple Nowicjusz (120 p.)

Hej. Chcę kupić laptopa na studia. Ogólnie chodzi o zakup częściowo na raty, mam odłożone około 3k, kwota jaką chcę przeznaczyć na lapka to do 6k.

Studia informatyczne, cyberbezpieczeństwo, interesuje mnie programowanie appek webowych, python, ruby, js i otoczka, linux/unix, sieć, pentesty (chcę móc jakoś w miarę komfortowo trenować w kalim/parrocie, nie mam możliwości sprawdzić jak chodzi na poszczególnych maszynach, ale na peerlyst wyczytałem, że dobrze mieć i7 i z 16gb ramu, na yt faktycznie kali na takich maszynach chodzi płynnie, na tę chwilę mam i3/4gb ramu i terminal odpala się z minutę...).

W mieście nie mam x-kom, jedynie media expert/markt. W razie potrzeby jednak mogę podjechać. 

**Co istotne - nie gram w gry, ale jak dałoby radę odpalić jakiegoś wiedźmina 3 czy innego fajnego erpega to chętnie dla rozrywki przynołlajfie czasem. 

Wybrałem kilka laptopów ze sklepu Media Expert, bardzo proszę o opinię:

Propozycja nr 1

Propozycja nr 2

Propozycja nr 3

Propozycja nr 4

Jedynka wygląda najmocniej, najchętniej przeczytam opinię kogoś kto miał okazję podziałać w KL z takim sprzętem.

1
komentarz 2 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Eh, jak to sie kloci ze soba zawsze. Chce mocnego laptopa, ale musi byc tez dobry ka studia. Laptopyz mocnymi procesorami i dobra grafika dlugo nie wytrzymają bez ladowania. Miedzy tymi laptopami nie ma az tak wielkiej roznicy.

128GB ssd to za malo, wiec wez tego z 512 jak juz. Jezeli niepotrzebujesz windowsa, to kup najlepiej czystego laptopa i w cenie systemu kup dodatkowo hdd lub drugie ssd i dołoż do niego.

https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-dell-inspiron-15-g3-3579-7697,id-1192072

Ja bym wzial tego, ale jak mowilem karta + procek skroca czas na baterii + jest wiekszy wiec i ciezszy. Rozgladales sie np na stronie lenovo w thinkpadach? Tam mozesz samemu ulozyc specyfikacje z podanych elementow i wysylka jest darmowa
komentarz 2 lipca 2019 przez simple Nowicjusz (120 p.)
Tego mocnego lapka to ja chcę raczej do zabawy w domu, na studiach sporadycznie. Na wykłady mogę zabierać starego della, i3, 4gb ram.

Pod wpływem odpowiedzi znalazłem jeszcze Acera i Asusa.

Dzięki za odpowiedzi

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 lipca 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Z powodzeniem znajdziesz model za 2000 zł z 8GB RAM i to ci zupełnie wystarczy. Zaoszczędzasz 4000 zł ciężko zarobionych pieniędzy.
komentarz 2 lipca 2019 przez simple Nowicjusz (120 p.)
edycja 2 lipca 2019 przez simple

To może taki Asus byłby ok? Lub taki Acer?

Jest duży SSD, 8gb ramu, procesory i5, matowy ekran, wszystko co potrzebne.

komentarz 2 lipca 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Znajdziesz za 2000 zł z procesorem i3, nie musisz płacić 3000. Pamiętaj tylko żeby miał 8GB RAM. SSD po co? Laptopem nie będziesz rzucał to się HDD nie uszkodzi. Wyłączony komputer parkuje głowicę i wtedy trzeba by go porządnie walnąć żeby się zepsuł. Gorzej jest gdyby upadł włączony, ale wtedy nie tylko HDD się uszkodzi ale też może płyta główna pęknąć. Najtańsze komputery są nawet za 1000 zł i też by działał.
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2019 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Po pierwsze Debiana (z tego wywodzi się Kali) uciągnie każdy z tych laptopów. Po drugie nie brałbym komputera aż tak drogiego. Przeznaczyłbym na niego budżet < 4000 zł, co w zupełności wystarczy. Sam mam tańszego laptopa z i5, a przez większość studiów używałem i3. Polecam nie brać procesorów U. Po trzecie wybrałbym komputer bez Windowsa, bo raz że będzie tańszy, a dwa jak cenisz trochę prywatności i znasz możliwości Linuxa, to Windowsa najzwyczajniej się porzuca (wyjątkiem jest używanie programów, których na innych systemach nie uruchomisz). Po czwarte rozważyłbym odstawienie gier na jakiś czas. Idziesz na studia, więc i będzie to dla Ciebie nowa sytuacja i będzie się dużo działo. Ja na przykład tak zrobiłem, choć w przeszłości grałem w jedną grę, dodatkowo ją rozwijałem. Obecnie jej nie odpalam, bo jej natywnym środowiskiem jest Windows. Zamiast tego uczę się nowych technologii lub rozwijam projekty, wzbogacając portfolio. Po piąte unikałbym kupowania sprzętów w sklepach, gdzie jest zbyt duży rozrzut asortymentu (RTV/AGD/kosiarki). Będąc w takim sklepie w jednej z galerii zapytałem sprzedawcę, dlaczego nie mają laptopów bez systemu/z wgranym Linuxem. Ten odpowiedział, że wszyscy klienci chcą laptopy Windowsami, więc oni nie mają innego asortymentu. Innymi słowy taki sklep jest ograniczony, nie daje Ci żadnej alternatywy. Dodatkowo musisz za to płacić.

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 219 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez vega Użytkownik (510 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 224 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2022 w Sprzęt komputerowy przez Neearuuqq Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 356 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Teodor50 Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...