• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer dla grafika/programisty

Object Storage Arubacloud
0 głosów
225 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Grz3siu Nowicjusz (120 p.)

Witam,

Kompletnie nie nadążam za tym jak szybko zmienia się ta branża ze strony hardware. Nie mam pojęcia czym się kierować podczas wyboru maszyny, wszystkie są i5/i7 i grafiki od 4GB DDR5. Jedne działają lepiej drugie gorzej. Nie znam się na tyle dlatego, chciałem zapytać :)

 

Jestem odpowiedzialny za team inżynierów i musze zdecydować na jakie maszyny przechodzimy i po małym przeszukaniu internetu zwariowałem, wszystkie wyglądają dobrze. Komputery będą używane do programów takich jak:

 

  • Techniczne (SolidWorks, autocad, inventor)
  • Graficzne (Photoshop, Illustrator)
  • Biurowe (Excel, SAP) Baza w excelu zużywa bardzo dużo zasobów, ma ponad 80mb i bardzo dużo formuł w środku, na prawdę jest ciężka dla komputera

 

Chciałbym podkreślić, ze szukam laptopa, główna jednostka jest w biurze, ale potrzebujemy maszyny do pracy z domu, klienta. Musi działać po prostu. Jedni mówią ze macbook byłby dobra opcja, inni ze jednak windows. Każdy daje swoje 3 grosze, ale de facto podczas dyskusji nir ma żadnych rezultatów.

 

Budżet jaki mamy na jedna jednostkę to 1000 - 1300£ (5000 - 6000zl). Pomysł macbooka jest ciekawy. Głowni inżynierowie są na iMacu a programiści i inni na windowsach. Nie mam pojęcia w co uderzyć z tym budżetem. Dziękuje i liczę na wsparcie, Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2019 przez Mystletainn Nowicjusz (200 p.)

Może nie odpowiem bezpośrednio na twoje pytanie, ale może zainteresuje cię artykuł:

https://www.pugetsystems.com/recommended/Recommended-Systems-for-Adobe-Photoshop-CC-139/Hardware-Recommendations

Takich testów można dużo więcej znaleźć pod konkretne programy, z czego głównie wynika, że mocniejszy procesor jest więcej wart niż lepsza karta graficzna.

Raczej wszystkie programy które wypisałeś głównie korzystają z CPU. I teraz tak - im większy laptop, tym raczej będzie tańszy, jeżeli chodzi o te same podzespoły. Tutaj też jest duża zależność preferencji pojedynczego człowieka. Jeden jest przyzwyczajony do klawiatury o niskim skoku, druga osoba woli mechaniczne, tym też tutaj bym się kierował.

Osobiście sam bym rozglądał się za thinkpadami, raczej T580. Są solidne, z tego co się orientuje można samemu dołożyć RAM bez utraty gwarancji, co obniża nieco koszt jednej jednostki.

Thinkpad ma też "dedykowane" komputery pod m.in. CAD czy photoshop, seria P, np. P51. Niestety jednak przekracza ona założony budżet, ale warto mieć świadomość jej istnienia. Tam już dodają procesory HQ, a nawet Xenon.

Jeszcze jedna zaleta, czemu zdecydowałem się polecić thinkpady, to wygodna klawiatura. Jednak ja osobiście i tak podłączam zewnętrzną, więc mi słaba klawiatura nie przeszkadza.

Podobne pytania

–12 głosów
2 odpowiedzi 700 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez gs30001 Nowicjusz (180 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 575 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2015 w Offtop przez varazand Początkujący (320 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 90 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...