• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena apliakcji kod zrółdowy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
203 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2019 w Android, Swift, Symbian przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Witam, napisałem prosty Text Reapter na androida.

https://github.com/Pawwlak/simple-text-repeater

https://mega.nz/#!KGpzhCyJ!wx0i0q_hWQLYzEEfgL7i_L2RHeZfTPPnmEj4hQ_eVd4 <----- plik .apk

Proszę was o ocenę kodu. I co można tam jeszcze dodać itp. Wygląd jest na bardzo niskim poziomie. Apke robiłem dla nauki.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 czerwca 2019 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

1. Splash screenów nie robi się timerem bo tylko sztucznie wydłużamy czas otwierania aplikacji co może irytować użytkownika. Takie podejście byłoby zdecydowanie lepsze: https://medium.com/viithiisys/android-perfect-way-to-create-splash-screen-ca3c5bee137f

2. Do bindowania widoków użyj biblioteki ButterKnife.

3. Porozdzielaj onCreate na więcej metod bo to ci troche za długie wyszło. Dodaj metody typu setupCopyClickListener, setupClearClickListener itd. i do nich powrzucaj konkretne ustawianie listenera, a te metody wywołuj z oncreate

 

Generalnie mało co jest do komentowania bo bardzo mała aplikacja.

Ze swojej strony polecam używanie kotlina, ułatwia bardzo sprawę, do bindowania widoków nie musiałbyś używać ButterKnife ani findViewById tylko odnosiłbyś się do nich z kodu po prostu po id

+1 głos
odpowiedź 30 czerwca 2019 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)

 

  • Co do samej aplikacji to tak ja kolega napisał jest ona mała i nie ma dużo co oceniać.
  • Polecam zainteresować się jakimś wzorcem projektowym np. MVVM - kod staje się dużo czytelniejszy przy większych aplikacjach.
  • Możesz sobie poszukać porównań kotlin vs java albo popatrzeć tutaj: Link
  • Jak już pisałem jest to mała aplikacja ale staraj się od samego początku pisać komentarze bo w przypadku gdy pisze się coś w dłuższym czasie to czasami ciężko się w razie chęci wprowadzenia zmian połapać. 
  • Również google od pewnego czasu woli gdy w aplikacji używa się max 2-3 Activity reszta dzieje się w Fragmentach, do poruszania się po nich jest takie narzędzie jak: google navigation component. W takim wypadku w main activity nie ma prawie nic (ewentualnie jakieś listenery).

Jak na początek nie jest źle rozwijaj się dalej, w razie pytań pisz z chęcią odpowiem. 

Przepraszam, może coś być nieskładnie napisane ale czas goni a chciałem jak najwięcej napisać. 

Pozdrawiam

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 52 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 55 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 61 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...