• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Logowanie PHP do Strony i FTP

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
243 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2019 w HTML i CSS przez Nerez Użytkownik (970 p.)
Witam. Robie swoją stronę, a dokładnie homedrive.pl. Chcę tam dodać system logowania w PHP i zrobić coś typu chmura. Jak napisac taki system logowania i rejestracji, z MySql? Oraz czy da sie i jak, podpiąć tak FTP, ażeby zrobić coś typu Google Drive/OneDrive. Mianowicie mozliwosc wrzucania plikow na darmowej przestrzeni dyskowej powiedzmy 10GB, po zaplaceniu np. 10 zl, do 50GB oraz logowanie do tego. Kazdy uzytkownik powinien miec osobne miejsce na dysku do przechowywania.
komentarz 28 czerwca 2019 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)

Lepiej użyj Wordpressa do strony, tym bardziej jeśli posiadasz firmę. Taki 'wystrój' strony był dobry w latach 2000 - 2005. Podobno Wix również jest najprostszym ciekawym rozwiązaniem i posiada wiele wbudowanych gotówców do użycia, ale nie testowałem.

komentarz 28 czerwca 2019 przez Nerez Użytkownik (970 p.)
Ale wygląd teraz nie ma znaczenia. Robione w 5 minutek. Dlaczego Wordpressa? Mam wykupiony własny hosting i domenę. Wix, nie. Chcę sam napisać coś. Co to ma za znaczenie do wyboru pomiędzy tymi 2 "hostingami", czy mam firmę czy nie.
komentarz 28 czerwca 2019 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Ponieważ porządna firma wymaga porządnego wyglądu strony, która ją reprezentuje. Jeśli chcesz zrobić taką w samym HTML, CSS, JS to musisz sporo umieć: wygląd, standardy, responsywność itd.
komentarz 28 czerwca 2019 przez Nerez Użytkownik (970 p.)
Akurat co do JS, to mam kolegę, który piszę w niej i chętnie pomoże. Na nazwie, dkradzili mi, że to nie ma znaczenia czy wezme wordpressa czy to. Czym się różni ten wordpress od hostingu, łatwiej mi będzie zrobić taką stronę?
komentarz 28 czerwca 2019 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Wordpress to nie hosting. Co prawda posiada taką funkcję, ale to tylko dodatek. WP głównie służy do tego, aby stworzyć profesjonalną, ładną stronę.
komentarz 28 czerwca 2019 przez Nerez Użytkownik (970 p.)
Czyli mogę wordpressa teraz dokupić i jakoś połączyć z moim hostingiem i domeną? Wordpress ułatwia tworzenie strony?
komentarz 29 czerwca 2019 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Połączyć chyba się nie da, nie jestem od tego specjalistą. Ale z Wordpressem zrobisz nowoczesną i przejrzystą stronę. Myślę, że warto zainwestować te parę złotych aby mieć profesjonalną stronę, tym bardziej dla firmy.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2019 przez wiktoz Mądrala (7,040 p.)
Temat logowania i rejestracji jest już tak przewałkowany. Zobacz na youtubie tutorial jak takie coś wykonać, wystarczy wpisać (najwięcej wyników oczywiście po angielsku). Jeśli wolisz coś po polsku to nawet pan Mirek zrobił taki kurs na swoim kanale (trochę przestarzały, ale jest). Co do chmury to możesz takie coś wykonać przez panel dodając <input type='file'>, sprawdzasz w php czy jego waga jest odpowiednia (czy mieści się w Twoim przedziale). Co do płatności jest to trochę cięższy temat. Musiałbyś poszukać jakiegoś api to obsługi takich płatności (w PayU czy Przelewy24 trzeba mieć firmę, a Stripe chyba jeszcze w Polsce nie działa). Ewentualnie możesz dodać zapłatę przez PayPal'a - jest to darmowe rozwiązanie.
komentarz 28 czerwca 2019 przez Nerez Użytkownik (970 p.)
Mam firmę. Czyli uda sie przez pp i dotpaya?
komentarz 28 czerwca 2019 przez wiktoz Mądrala (7,040 p.)
Raczej tak. Musisz zobaczyć na ich stronach jakie mają warunki, marże od każdej płatności itp.
komentarz 28 czerwca 2019 przez Nerez Użytkownik (970 p.)
Okej dzięki, a jak to później umieścić na stronie w odpowiednim miejscu? I np. w jakim języku powinienem pisać różne przyciski, np. przyciski do logowania/rejestracji, potwierdzania, wysuwane panele, animacje? JavaScript wystarczy?
komentarz 28 czerwca 2019 przez wiktoz Mądrala (7,040 p.)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 737 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 527 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2016 w Python przez jestembotem Użytkownik (610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 405 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...