• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Spis treści na blogu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
175 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2019 w Offtop przez ulpoll Nowicjusz (120 p.)

Witam was, nie mogłam znaleźć podobnego tematu więc zadam nowe pytanie.. Prowadzę bloga lecz zauważam, że obserwujący mnie internauci zwracają uwagę na brak spisu treści na blogu i poszczególnych wpisach. Fakt faktem mają rację, wpis i blog jest zdecydowanie bardziej czytelny i szybciej można dotrzeć do informacji poprzez kliknięcie w linka.. Przykładowy wpis z mojego bloga wygląda następująco https://hormonwzrostu.edu.pl/dieta-bez-mitow-i-ryzu/kilka-slow-o-dietach-cz-1/ . Czy jest jakiś konkretny kod html ułatwiający wykonanie spisu treści zaraz pot tematem wpisu? Przyznam, że jestem w tej kwestii zielona. Wiele pomógł mi znajomy, który wyjechał na stałe za granicę i nauczył mnie jedynie podstaw poruszania się w tym języku.. Dziękuję z góry za pomoc! 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
edycja 27 czerwca 2019 przez mrspock1
W tej chwili nie masz żadnego podziału na kategorie we wpisach w menu na górze strony

Przykładowo jak masz blog w wordpress to używasz motywu mesocolumn i wtedy masz dwa menu na stronie. Zobacz tu

http://klasyka-filmow.myartsonline.com/

w menu górnym możesz dodać pozycję taką jak spis treści i zrobić odpowiedni wpis. Być może da się to zrobić automatycznie, ale lepiej ręcznie bo możesz dokładniej opisać.

Menu dolne segreguje wpisy tematycznie na okresy lat. Menu umieszczane na górze można podzielić na kilka linii i to jest jeden ze sposobów zamiast używania menu bocznego. Menu boczne raczej nie stosuje się do blogów. Ono się stosuje do serwisów które mają bardzo rozbudowane wielopoziomowe drzewo mapy serwisu.

Serwis https://4programmers.net/ ma źle zrobione menu rozwijalne, bo ono powinno być poziome kilku linijkowe. W obecnej postaci jak najedziesz na "forum" to się ono rozwija takie długie że się nie mieści na stronie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 246 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2020 w Sieci komputerowe, internet przez milosz Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,588 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2019 w PHP przez Mariusz72 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 190 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2020 w C i C++ przez Programator6909 Użytkownik (780 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...