• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona internetowa dla kucharza

Object Storage Arubacloud
+1 głos
390 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2019 w Nasze projekty przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
edycja 27 czerwca 2019 przez Adrian1999

Cześć wszystkim zwracam się do was z prośbą o konstruktywną krytykę, co sądzicie o stronie internetowej którą zaprojektowałem i stworzyłem? 
Wykorzystałem jedynie Vue oraz AOS. 

Adres strony: http://zilibdev.me/

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2019 przez hans001 Obywatel (1,150 p.)
Siema. Jeżeli chcesz pisać strony statyczne(jak ta którą zrobiłeś) w Vue to polecam ogarnąć framework Gridsome. To jest własnie tzw. generator stron statycznych dzięki któremu możesz napisac zwykłą strone za pomocą komponentów Vue + gridsome optymalizuje obrazki, przyspiesza strone i ma mase pluginów np. do podpinania CMSów, optymalizacji. Pisanie takich stronek w samym Vue to troche overkill.
0 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2019 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Zmniejszyłbym czcionkę, dodałbym nawigację lub chociaż przycisk do smooth scroll na dół strony. Nie podoba mi się to że wyświetlasz numer slide, a do tego jeszcze w tak dużym rozmiarze :o Animacja przy scrollu jest fajna ale dla samych strzałek, duża cyfra psuję efekt moim zdaniem.
0 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2019 przez Mikołaj_627 Początkujący (480 p.)
Na mobilce "Kim Jestem" prawie wchodzi na zdjęcie, dałbym tam jakiś margines.
0 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Poza tym, że czcionka jest za duża, to tekst niekiedy nachodzi na obrazek i staje się nieczytelny, jak poniżej.

Z kolei tutaj fragment litery J wychodzi na inne tło - nie wiem czy takie było zamierzenie, ale mi osobiście średnio się to widzi (choć ja tam nie jestem raczej autorytetem w dziedzinie designu cheeky).

Tutaj podobnie - nie wiem czy tam jest napisane "moje', czy "moie". wink

I na koniec taki szczegół:

Przesunąłbym tę prawą część o piksel w lewo, bo zostaje taka przerwa, która może rozdrażnić perfekcjonistę. laugh

komentarz 28 czerwca 2019 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Jest to mój pierwszy projekt przeniesiony z Adobe Xd na stronę internetową, jeżeli chodzi o obrazek z cebulą. To ten efekt był zamierzony, by tekst był troszkę na obrazku troszkę poza, ale chyba czcionka nie pasuje do tego. Dzięki wielkie za informacje!
–1 głos
odpowiedź 28 czerwca 2019 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
No tak tylko po co w Vue? Plus może kod żródłowy, jakoś munifikowany słabo się czyta :P.

 

Protip: Do fontów używaj raczej wartości skalowalnych, dzięki temu czcionka dostuje się do wielkości ekranu. A twoja strasznie kłuje oczy jest za DUŻA.

Dziwne jakieś takie skoki.
komentarz 28 czerwca 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Pytasz się dlaczego używa Vue? Dla wszystkich plusów dla których używa się freamworków...

Zminifikowany kod to zasługa webpacka czy innego parcela a nie Vue samego w sobie...
komentarz 28 czerwca 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Gdzie on napisał, że to zasługa Vue? cheeky

komentarz 28 czerwca 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)

No tak tylko po co w Vue? Plus może kod żródłowy, jakoś munifikowany słabo się czyta :P.

komentarz 28 czerwca 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Ja zrozumiałem to w ten sposób:

  • Pytanie - dlaczego napisał to w Vue
  • Prośba o podanie kodu źródłowego w czytelnej dla człowieka postaci
komentarz 28 czerwca 2019 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Vue użyłem po to bo mam łatwość w zarządzaniu tym wszystkim, mogę używać komponentów, oraz nie muszę używać zewnętrznych bibliotek do stworzenia np slidera. W przyszłości również jeżeli chciałbym stworzyć jakieś dodatki, typu komunikacje z google calendar to vue mi to ułatwi. A i warto dodać, że dlatego żeby coś w tym vue zrobić, jakiś projekt etc, dzięki niemu mam taki dodateczek że dla mnie jest to po prostu wszystko czytelniejsze, wolę pracować w phpStorm i mieć określoną z góry hierarchię folderów i się nią posługiwać niż tworzyć coś na własną rękę i gubić się np. w nazewnictwie oraz łączeniu tego wszystkiego.

Podobne pytania

+7 głosów
3 odpowiedzi 595 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 389 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 375 wizyt
pytanie zadane 2 września 2017 w Nasze projekty przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...