• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka programowania w c++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
293 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2019 w C i C++ przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Tydzień temu zacząłem się uczyć do c++ i zacząłem się już gubic w 7 odc Pana Mirka

Chodzi o to że wszystkie odcinki które dotychczas oglądałem były spoko i nauczyłem się wiele problem z tym że mimo że znam pętle if'y switche itp. To nie potrafię ich zastosować w sensie potrafię ale osobno ale razem już mam problemy gdyż nie mam tzw wizji jak zrobic jakiś program aż użyciem ich wszystkich lub nawet z 2 z tych zeczy nie wiem jak to wytłumaczyć porostu gdy czytam polecenia np ze spoja to polecenie rozumiem ale jak przedstawić to w formie kodu źródłowego to już tak jak mówiłem nie mam 'wizji' nie wiem jak to napisać mam 16 lat i dopiero zacząłem naukę czy to normalne jeżeli wiecie jak pomóc to bardzo proszę i przepraszam za błędy ortograficzne

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2019 przez wuza8 Początkujący (280 p.)

Mówiąc "Nauka" trzeba po prostu pomysłu, eksperymentu i wniosku.

Czyli np. co się stanie, kiedy stworzę pętle for i wypiszę w każdej iteracji moją zmienną i

for(int i=0;i<10;i++){
          cout<<i<<endl;
}

Jest eksperyment, są wnioski. Na tym polega nauka, chociaż wielu myśli o niej jako wkuwaniu po nocach, wystarczy się nie spieszyć i realizować swoje pomysły. Ale jest pewna reguła - nie rzucam się z motyką na słońce i wymyślam coś, co jestem w stanie zrobić, w krótkim czasie.

Na sam początek "praktyczne" zastosowanie pojętej wiedzy nie istnieje. W czym jest praktyczny quiz pana Mirka - może bawić (ale nie na długo...), ale wrażenia takim czymś na nikim nie zrobisz (poza tym wrażenie jest tak w sumie mało praktyczne). Jeżeli nie możesz zadziwić innych, to zawsze możesz zadziwić siebie i to druga nierozłączna cecha nauki.

W nauce nie chodzi o to, żeby się nauczyć. Chodzi o to, żeby się dobrze bawić i przy okazji czegoś się nauczyć.

Ja kiedy zaczynałem, nigdy nie zmuszałem się do niczego. Miałem tylko jeden cel - nauczyć się programować. Nie obchodziło mnie ile mi to zajmie, sam zaczynałem od oglądania pana Mirka i wracałem do tych pierwszych filmów wiele razy, aż pewnego razu zaskoczyło i zrozumiałem.

Nie ma po co się spieszyć, a szczególnie z nauką, chociaż wielu powiedziałoby inaczej, toteż nie wyobrażam sobie fizyka jądrowego biegnącego po ośrodku z uranem pod pachą...

Do dziś się uczę - powoli, bez pośpiechu, bo po co się spieszyć. Chcę obejrzeć YT - to oglądam YT i żadna rozprawka z Polskiego mnie nie przestraszy. A jak będę miał potrzebę poprogramować, to idę i programuję.

komentarz 27 czerwca 2019 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Okej. Dzięki teraz wiem że niczego na siłę mam się nie uczyć
komentarz 27 czerwca 2019 przez wuza8 Początkujący (280 p.)
No cóż, jeżeli chcesz się nauczyć programować to to rób, jeżeli nie chcesz się uczyć Polskiego, to tego nie rób. Nie chodzi o to, żeby nie robić czegoś na siłę, bo człowiekiem targają różne siły, a swoje robi. Chodzi o to, żebyś to ty wybrał, co chcesz robić. Chodzi o to, aby ta myśl "nauki programowania" dawała ci siłę do działania, bez względu na wszystko. Jeżeli masz po godzinie dość, to zrób przerwę i wróć, kiedy znowu zachcesz to robić.
0 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2019 przez wiktoz Mądrala (7,040 p.)
Z samego oglądania i rozumienia sensu jakiś poleceń nie bierze się kod. To jest normalne, musisz wypracować to w praktyce. Może wybierasz za trudne zadania na spoju?
komentarz 27 czerwca 2019 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Nie wiem możliwe czy to głupie że mimo tego że jestem już przy 7 odcinku gdzie pan Mirek tworzy program z quizem jak dopiero potrafię stworzyć programy z zapamiętanie hasła i loginu użytkownika? Porostu wydaje mi się że jestem w tym zaslaby ale lubię programowanie. Dzięki za odpowiedź.
komentarz 27 czerwca 2019 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Prubowalem zrobić quiz z odc 7 ale wyszło mi zupełnie inaczej chodzi o to że pan Mirek robi wszystkie programy w jak najgłębiej streszczony sposob on np. Aby napisać jakiś kod typu suma +=ocena[i] ja napiszę w sposub suma +=ocena[1] + ocena [2] + ocena [3] itd...
2
komentarz 27 czerwca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Może zamiast spoja taka lista https://i.warosu.org/data/g/img/0686/23/1542998441008.jpg, myślę, ze spoj wymaga trochę większej wiedzy niż samo klepanie kodu.

komentarz 27 czerwca 2019 przez Piotr Batko Stary wyjadacz (13,190 p.)
Chciałbyś po tygodniu nauki pisać jak pan Mirek? :) Jest w porządku. To normalne, że jeszcze nie umiesz wszystkiego :)
komentarz 27 czerwca 2019 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Nie chodzi o to że chce pisać jak on tylko że po prostu wydaje mi się że on oczekuje od osub którzy go oglądaju szybkiej nauki bo czasami robi te programy tak szybko że ja nie jestem w stanie sam takich zrobić a mówi że są to takie podstawowe.

Ale dzięki za odpowiedź
komentarz 27 czerwca 2019 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)

@tkz, dzięki za stronę

komentarz 27 czerwca 2019 przez wuza8 Początkujący (280 p.)

@tkz, Nie no to sa juz programy, ktore wymagaja od programisty na prawde wiele, jak np. tworzenie okien i renderowanie w nich, matematyka, kryptografia itp. 

komentarz 27 czerwca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Początkowe są na prawdę łatwe, nie rozumiem w czym problem, jakby musiał pisać to z palca. Przecież ma googla, nauczy się korzystać z Stacka, wiki, nie widzę minusów.
komentarz 27 czerwca 2019 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)

@wuza8, a ok

0 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2019 przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)
Ja ci polecam po prostu jakąś książke albo learncpp.com

bo filmy Pana Mirka są fajne nie można tego ukryć lecz są pod starsze wersje c++
komentarz 27 czerwca 2019 przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
Spoko

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 407 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2019 w C i C++ przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 256 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2019 w C i C++ przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 407 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...