• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Blender materials

Object Storage Arubacloud
0 głosów
186 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2019 w Grafika i multimedia przez jakubjordanek Obywatel (1,320 p.)

Cześć, zrobiłem prosty model postaci w blenderze, dodałem kości, exportowałem do Unity, i jak zaczynałem animować zauważyłem, że przy poruszaniu kośćmi materiały się "bugują" w takim sensie jak widać na załączonym obrazku. Jeśli ktoś wie jak to rozwiązać, a wiem, że się da to prosiłbym o pomoc. Dzięki pozdrawiam ;)

komentarz 27 czerwca 2019 przez Pyrol Nowicjusz (140 p.)

Dawno się nie zajmowałem postaciami, bo dopiero jak włączyłem twój plik zobaczyłem menu "weight paint", więc problem jest taki:
kość głowy oddziałowywuje na torso, czyli w blenderze przejdź do menu "weight paint" i usuń oddziałowywanie kości głowy na tułów - ja oddzieliłem głowę od całej reszty (bo cała postać to jeden obiekt i nie dało się tego zrobić poprzez chowanie faceów w edit mode).
Tu ss jak to wygląda ;) myślę, że resztę dasz rady zrobić sam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2019 przez Pyrol Nowicjusz (140 p.)
Może któryś z face-ów jest "oderwany", może remove doubles, możesz podeslać .blend to jak nie zapomnę zobacze jak to wygląda na "blenderowskich" kościach ;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 151 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2021 w Grafika i multimedia przez Szyszka Gaduła (3,490 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 377 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2018 w Algorytmy przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 400 wizyt

92,551 zapytań

141,398 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...