• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podwójne uruchamianie komputera PC

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,049 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Mr.Pokemon Użytkownik (560 p.)
edycja 26 czerwca 2019 przez Mr.Pokemon
Witam,

Mam pewniem problem. Mój komputer uruchamia się "Podwójnie". Co to oznacza?

Po wciśnięciu przycisku power wentylatory zaczynają się kręcić, wszystko jest jak należy tylko, że na monitorze nie ma obrazu, po około 5 sekundach czerwona dioda na płycie głównej zaczyna migac i komputer się resetuje. Po takim "zabiegu" wszystko wstaje już normalnie.

Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ komputer potrzebuje na rozruch przez to ponad minute, a mając ssd raczej zależy mi na szybszym uruchamianiu.

Na 90% nie jest to wina żadnego podzespołu, ponieważ robiłem już mnóstwo benchmarków i testów obciażeniowych. Zresztą gram również na tym komputerze  i nigdy nie zauważyłem innego problemu.

Komputer zawsze uruchamia się Podwójnie NIE MA WYJĄTKÓW!

Proszę o pomoc..
komentarz 29 czerwca 2019 przez Mr.Pokemon Użytkownik (560 p.)
Na razie nic mi nie pomogło tutaj macie filmik jak zachowują się te diody oraz ich rozpis:

https://youtu.be/Td401WZAyBo

 

    
CPU_LED - Pierwsza od dołu na filmie zapala się jako pierwsza.
DRAM_LED - Druga od dołu.
VGA_LED - Trzecia od dołu.
BOOT_DEVICE_LED - Czwarta od dołu.

 

Moim zdaniem wygląda to bardzo dziwnie. Jakby sprawdzał każdy podzespół przed startem (?)
komentarz 29 czerwca 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Na razie nic mi nie pomogło

Czyli rozumiem, że:

  • uruchamiałeś komputer na jednej kości RAM umieszczonej w różnych slotach
  • sprawdziłeś taktowanie i napięcie RAM w BIOS i są one zgodne ze specyfikacją pamięci
  • ekran POST nie jest widoczny (nie da się go włączyć w BIOS) lub nie pokazuje przydatnych informacji

i żadne z powyższych nie pomogło ani przynajmniej nie dostarczyło nowych informacji dotyczących problemu?

Jeśli masz możliwość, to sprawdź inny zasilacz.

komentarz 29 czerwca 2019 przez Mr.Pokemon Użytkownik (560 p.)
Ram sprawdzony na jednym banku w różnych slotach,

Moje pamięci mają 2400mhz, płyta obsługuje 2133mhz, ale kiedyś na tej płycie miałem zgodne ramy, a problem był taki sam, więc to na pewno nie jest wina tego.

POST nie da się włączyć.
komentarz 29 czerwca 2019 przez Mr.Pokemon Użytkownik (560 p.)
Dodam jeszcze że komputer z jedną kością wlączał się tylko w jednym slocie zgodnym z instrukcją (single Chanel)
komentarz 29 czerwca 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Czy RAM w BIOS jest ustawiony na 2133Mhz, czy na auto? Być może płyta obniża taktowanie przy pierwszym uruchomieniu. Możesz podać producenta i wersję BIOSu? Sprawdź jeszcze kolejność bootowania - może dysk z systemem nie jest pierwszy w kolejce.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2019 przez Symi Bywalec (2,340 p.)
edycja 26 czerwca 2019 przez Symi
Wciśnij "win+r" następnie wpisz "msconfig.exe" przejdz do zakładki "Rozruch" i sprawdź, czy masz zaznaczoną opcję "Bezpieczny rozruch" w sekcji Opcje rozruchu, jeśli tak to odznacz tą opcje, wcisnij Zastosuj oraz zatwierdz OK.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 341 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 3,343 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 373 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...