• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C# i aplikacja webowa/portal społecznościowy Jaki framework/biblioteki? Jak zacząć? Jakie forum?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,290 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2019 w C# przez Hawaner Użytkownik (630 p.)
zmienione kategorie 26 czerwca 2019 przez Arkadiusz Waluk
Cześć, chciałby wykonać aplikację internetową do której uzytkownicy będą się logować, przesyłać fotki, pisać ze sobą, tworzyć grupy.  Moim ulubieńcem jest C# ale do tej pory wykonywałem proste aplikacje na studia w starych technologiach. Teraz jednak, chciałbym wykonać coś sam.
Jak zacząć?
Z jakiego frameworka/biblioteki.
Jakie forum polecacie do nauki i pytań C#
Być może książki do C# co polecacie?
komentarz 25 czerwca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
A szukałeś w ogóle w sieci podobnego tematu?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 czerwca 2019 przez Snejki Stary wyjadacz (14,520 p.)
wybrane 25 czerwca 2019 przez Hawaner
 
Najlepsza

Od siebie polecę:

  • ASP.NET Core - web framework
  • Entity Framework Core - ORM
  • Autofac - do DI i inne
  • AutoMapper - mapowanie

Co do materiałów do nauki, to najlepsza chyba będzie dokumentacja od Microsoftu. Jeśli chcesz koniecznie jakieś książki to ta jest całkiem niezła KLIK.

Jeśli lubisz videotutoriale, to polecam Pluralsight. Co prawda stronka jest płatna, ale można dorwać kupon od Microsoftu na miesiąc za darmo

Oprócz tego bardzo polecam kanał YouTube tego Pana: Piotr Gankiewicz

0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Najlepiej zapytać na forum producenta pakietu programistycznego. Powinien być taki dział "third party" i tam są podawani producenci bibliotek do różnych rzeczy.

Wiem że do języka C i Delphi jest biblioteka intraweb za jedyne 200 euro. Jedyna jej uciążliwość jest taka, że adres strony internetowej jest stale taki sam, ale to można obejść ustawiając zgodę na sesje równoległe. Dla mnie bomba, bo ta biblioteka załatwia mi błyskawicznie zarówno front-end jak i połączenie front-end z back-end. Robiłem też na tym takie forum dyskusyjne. Było w nim wszystko. Działy, podawanie tematu, część administracyjna. Razem program miał pięć tysięcy linii łączył się z bazą firebird. Później mi się to znudziło i zająłem się tylko obliczeniami matematycznymi, które uważam za dużo ciekawsze.
1
komentarz 25 czerwca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
spoko, ale wiem z doświadczenia, że tego typu kombajny są dość uciążliwe w realnej pracy... jak robisz sobie takie forum czy małą apkę prywatnie to spoko, ale w firmie to już nie do końca jak Ci UX designerzy natworzą w makietach jakieś mocno customowe rozwiązania, a do tego w back-endzie też potrzebujesz dużej swobody w skalowaniu itp....

Ja jestem raczej zwolennikiem całkowitego rozdzielenia API i frontu, jest to dużo łatwiejsze i przyjemniejsze w utrzymaniu i rozwoju. Pracuję z wieloma apkami stworzonymi właśnie w tym stylu i przyznam, że raczej nikt mnie nie przekona już do powrotu do monolitu, gdzie back-end był przemielony z frontem...
komentarz 25 czerwca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Wydaje mi się, że to była ironia ze strony mrspock

komentarz 26 czerwca 2019 przez jared Gaduła (3,600 p.)

@mrspock1, Jak ironia to napisz wprost, bo nikt nie ma szklanej kuli w necie.

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 2,625 wizyt
–2 głosów
3 odpowiedzi 766 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2017 w JavaScript przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,110 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2017 w HTML i CSS przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,477 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...