• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Pytanie o wynagrodzenie fullstack

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
475 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
zamknięte 26 czerwca 2019 przez Renzov
Dobry wieczór.

Piszę tutaj aby się was poradzić.

Aktualnie szukam pracy ale problem jest taki, że nie mam pojęcia co do zarobków ale od początku.

Przez ostatni rok pracowałem jako freelancer. dla paru klientów ale uznałem, że lepiej będzie mi pracować w firmie i nie martwić się czy znajdę klientów oraz płacić ogromnych stawek, podatków itd. W Belgii np. co 3 miesiące trzeba płacić 600€ nawet jeśli nie miało się przychodu ale mniejsza o to.

Pewna firma zaproponowała mi 1,600€/msc netto ale według mnie to jest chyba wręcz za mało jak na moje umiejętności. Na bardzo dobrym poziomem mam opanowanego Wordpress, VueJS, Laravel, HTML/ CSSm, SQL oraz w podstawowym node.js. Na dodatek początkowo szedłem w Design i grafikę (Photoshop oraz Illustrator)

Dla klientów wykonywałem różne zlecenia. Od prostych stron po aplikacje / dashboardy.

Zrobiłem sobie przelicznik regularnych wydatków

- Mieszkanie 800€ (Takie są ceny niestety. Najtańsze mieszkanie w moim mieście kosztuje 760€)

- Internet 50€

- Woda / gaz 50€

- Abonament na telefon 30€

- Karnet na siłownie 25€

- Zakupy 200€

 

Wychodzi jakieś 1,115€ (Nie licząc lekarzy, ubrań i innych wydatków)

Wychodzi mi wtedy 485€ miesięcznie. Jeśli miałbym samochód, to kwota byłaby na minusie. (Paliwo, ubezpieczenie, itd)

Na pewnej stronie zobaczyłem, że zarobki fullstacka który ma od 0 do 2 lat doświadczenia wynoszą od 34 000€ to 40 000€ rocznie ale.. NIe wiem właśnie czy netto czy brutto, czy liczone jest jakos 12 miesięcy czy z urlopem itd.

I teraz pytanie ile negocjować w przyszłości ?
komentarz zamknięcia: Otrzymałem odpowiedź
komentarz 25 czerwca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie wiem, jak wygląda belgijski rynek i co sie tam dzieje oraz przepisow, ale w Niemczech teoretycznie masz mozliwosc kleine Gewerbe, ktore zwalnia Cie z podatkow przez 6 msc, a pozniej płacisz od dochodow. Ale nie slyszalem jeszcze o dochodach 1600€, wiekszosc osob jakie znam zarabia 2,4 +
komentarz 25 czerwca 2019 przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
Dziękuje za odpowiedź. Tak mi się wydawało ale wolałem się upewnić. To co zwróciło moją uwagę, to że na kasie mógłbym zarabiać tylko o 100€ mnie i tą opcję bym wybrał jeśli naprawdę by było 1 600.

Tutaj znalazłem zarobki ale w Francji (Są bardzo przybliżone do tych w Belgii)

https://www.chooseyourboss.com/barometre-des-salaires-marketing
komentarz 25 czerwca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Renzov czy faktycznie potrafisz tyle ile mówisz... Pokaż gita, jakiś projekt.
komentarz 25 czerwca 2019 przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
@DragonCoder, dzięki za linki

@tkz Akurat to wcale nie jest dużo. Od dziecka drugiej gimnazjum bawiłem się fotoszopem oraz trochę w edycji gotowych styli w MyBB. Głownie to robienie grafik na serwery SAMP (wersja 0.1 - 0.2) 3 oraz 4 gimnazjum miałem sztukę, rysowanie itd a 5 oraz 6 miałem grafikę. (W Belgii nie ma liceum).

Na studiach pierwszy rok miałem przygotowawczy. Trochę wszystkiego, 3D, HTML, Grafika, rysowanie, JavaScript, matma (binarne systemy, matematyka pod modelowanie 3d itd). Na pierwszym roku strasznie mi spodobał JavaScript i postanowiłem iść w kierunku webowym. Tam miałem tylko front-end (HTML, CSS, JS, Gulp, Node, SCSS) wraz z UI UX design a PHP / Laravela i WP uczyłem się na własną rękę na Udemy. Z resztą czeka mnie jeszcze 60h React'a + React Native którego też mma się zamiar nauczyć)

Nie zrozum mnie źle, ale nie widzę potrzeby udowadniania komuś, że coś potrafię.
komentarz 25 czerwca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Pytasz się o wynagrodzenie, wynagrodzenie=umiejętności. 
 

Na bardzo dobrym poziomem mam opanowanego Wordpress, VueJS, Laravel, HTML/ CSSm, SQL oraz w podstawowym node.js. Na dodatek początkowo szedłem w Design i grafikę (Photoshop oraz Illustrator)

Jakieś 90% osób po poradnikach Pana Zelenta Twierdzi, że opanowali PHP, HTML i CSS... Nie musisz nic udowadniać, ale skoro pewna firma zaproponowała stosunkowo mało, to powód jest jeden, potrafisz mniej niż myślisz.

komentarz 25 czerwca 2019 przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
Drugim powodem może być niekompetentna firma. Ostatnim projektem jaki wykonałem był panel zarządzania dla pewnej firmy pisany od zera w laravelu i Vue.js. Lista klientów, przyjęte zlecenia, generowanie faktur, status płatności, karty klientów, generowanie maili, zarządzanie użytkownikami, statystyki ze sprzedaży, kalendarz wraz "to-do", powiadomienia itd. Z tego co mi wiadomo, to kurs Pana Zelenta tego nie uczy tylko podstawy podstaw.
komentarz 25 czerwca 2019 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)

Niektóry firmy próbują wykorzystać osoby które nigdy nie pracowały z firmie. Bez doświadczenia nie jest tak łatwo znaleźć pracę i niektórzy myślą że dana osoba się zgodzi na gówniane wynagrodzenie byle by mieć pracę i mam no to nawet przykład. Znajoma która jest na ostatnim roku zapytała mnie czy mogłaby przyjść do mnie na staże. Napisałem okej ale nie wiem jeszcze czy będą to płatne staże czy nie gdyż decyzję muszę ugadać ze wspólnikiem. Odpisała mi, że dla niej to bez róźnicy byle by gdzieś w ogóle odbyć staż.

Przeglądałem z ciekawości oferty i czasami wynagrodzenie było żałośnie niskie. W wymaganiach było dajmy na to: Bardzo dobra zanjomość Angulara, html, css, MySQL, php, nodejs, gulp, ruby, asp, itd. min. 5 letnie doświadczenie, pierdzielenie o jakimś rozwoju, pracy w super zespole, ciekawe projekty itd. Wynagordzenie jak dla Front-endowca bez żadnego doświadczenia.

Tkz, nie bronię go ale skoro jak pisze, że opanował vue.js oraz Laravel'a (Ten drugi jest w miarę prosty) na b. dobrym poziomie to chyba potrafi więcej niż w jest w tych kursach. Z resztą uważam, że firmy by się nawet nie zainteresowały jakby potrafił tylko tyle. Na studiach wymagają więcej.

komentarz 26 czerwca 2019 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Tylko to są nadal słowa niczym nie poparte... Ale fakt, nie pomyślałem o tak powszechnym problemie jak oszukiwanie z wynagrodzeniem.
komentarz 26 czerwca 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

W Belgii np. co 3 miesiące trzeba płacić 600€ nawet jeśli nie miało się przychodu

Możesz coś więcej o tym napisać? Z jakiej racji?

komentarz 26 czerwca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Tez bym chcial wiedziec, albo chociaz paragraf z Einkommensteuergesetz (tak to nazywa sie w Niemczech, ale w Belgii tez to musi byc). I wazna jest forma pracy, tzn Einzelunternehm itd. Przy czym Einzelunternehm to dosyc duze ryzyko
komentarz 27 czerwca 2019 przez Renzov Obywatel (1,220 p.)

Hej, już wyjaśniam. 

Nazywa się to "Cotisation sociales" i dotyczy to wszystkich osób na samo-zatrudnieniu. 

Poniżej zamieszam tabelkę z cennikiem

Po lewej:

Przychód z 2018 poniżej

Po prawej: Stawka do płacenia co 3 miesiące

REVENU 2018 INFÉRIEUR COTISATION TRIMESTRIELLE
13.550,50 euros 694,46 euros
17.072,56 euros 874,97 euros
21.510,08 euros 1.102,39 euros
27.101,00 euros 1.388,93 euros
38.326,61 euros 1.964,24 euros
54.202,01 euros 2.777,85 euros

 

Jak widać nawet bez dochodu trzeba płacić. 

 

Źródło:

https://www.lecho.be/dossier/guide-independants-2018/a-combien-s-elevent-les-cotisations-sociales-des-independants/10024268.html

komentarz 27 czerwca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

Ah, sozialversicherungsgaben. Czyli wszystkie ubezpieczenia socjalne: ubezpieczenie zdrowotne, opiekuncze, "bezrobocia", wypadkowe, tylko ze ja to znalem na podstawie przychodow, no moze od strony pracodawcy wyglada to inaczej, no ale teoretycznie jestes zarowno pracodawca jak i pracownikiem. Nie myslales o zamieszkaniu w Niemczech? cheeky

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 569 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Klaudiaaa Początkujący (390 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 333 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2021 w JavaScript przez TeslaX93 Gaduła (3,590 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 161 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...