• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zadanie informatyczne

Object Storage Arubacloud
–4 głosów
280 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2019 w Algorytmy przez Aga12 Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 25 czerwca 2019 przez Eryk Andrzejewski
Narysuj schemat blokowy algorytmu ,który oblicza wartość wyrażenia 1+20+20+   +400 wykorzystaj konstrukcje pętli literakcyjnej
komentarz zamknięcia: Autorka pytania liczy wyłącznie na gotowca, mimo otrzymywania konkretnej pomocy
komentarz 25 czerwca 2019 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Jeśli liczysz na gotowca, to chociaż przepisz poprawnie treść zadania, bo np. co oznacza zapis "1+20+20+   +400"?
komentarz 25 czerwca 2019 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)
A ja głupi szukałem czym jest pętla "literakcyjna" xD
komentarz 25 czerwca 2019 przez Aga12 Nowicjusz (120 p.)
Przepraszam ale informatyka nie jest moją pasją

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2019 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)

Witam, jeżeli chcesz to zrobić tutaj na wikipedii po prawej stronie masz schemat jaki powinien zostać użyty (https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C4%99tla_(informatyka)).

Generalnie żeby tego dokonać, przed pętlą musisz zadeklarować takie zmienne jak:
suma = 0
i = 0 (to jest twój iterator)
tablicę z wartościami (w zadaniu masz określone)

Twój warunek będzie sprawdzał, czy iterator jest mniejszy od długości tablicy, jeżeli tak, dokonaj działania sumowania poprzedniej sumy i inkrementacji iteratora.

Myslę że z taką pomocą dasz już sobie radę :)

Pozdrawiam

komentarz 25 czerwca 2019 przez Aga12 Nowicjusz (120 p.)
Dziękuje ale nie dam rady nawet z schematem musi mi ktoś to rozwiązać bo nie wiem jak to zrobić
komentarz 25 czerwca 2019 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)
Niestety, już pare razy zostałem zlinczowany za rozwiązywanie komuś zadań. Polecam chwilę do tego przysiąść i spróbować zrobić (ew. poszukać podobnych przykładów w internecie). Jeżeli już uda Ci się coś zrobić, podeślij do sprawdzenia, a ja spróbuję Ci wtedy jakoś pomóc. Zrobienie całego zadania za kogoś niestety jest wbrew regulaminowi.
komentarz 25 czerwca 2019 przez Aga12 Nowicjusz (120 p.)
Nie dam rady dla mnie to czrna magia .Treść zad.Narysuj schemat blokowy algorytmu ,który oblicza wartość wyrażenia.                           1+10+20+............+400.                                   Wykorzystaj konstrukcje pętli literacyjnej
4
komentarz 25 czerwca 2019 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Przepraszam, jeżeli ta wypowiedź będzie za ostra, ale… co ty robisz na tych studiach, jeżeli nie potrafisz napisać tak trywialnego programu, mając nawet podpowiedzi? Można to zrobić po jednym dniu nauki programowania, poważnie.
komentarz 25 czerwca 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
Nie zdziwiłbym się jakby to zadanie było do zakodowania w dziesięciu językach programowania.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 207 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 168 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 256 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...