• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja Mobilna - Zarządzanie budżetem domowym

Object Storage Arubacloud
0 głosów
411 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2019 w Nasze projekty przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)

Hej! Od jakiegoś czasu staram się robić trochę więcej niż tylko programowanie w pracy. Dzieliłem się już linkiem do bloga jak coś to można dawać jakieś rady w tym temacie: https://forum.pasja-informatyki.pl/430948/blog-moj-blog-technologiczny-programistyczny

Ostatnio w ramach dalszego rozwoju wziąłem pod lupę nowy framework od Googla do pisaniach hybrydowych aplikacji mobilnych Flutter: https://flutter.dev/

Nigdy nie pisałem apek mobilnych, ale idzie całkiem nieźle, tutaj możecie zobaczyć jak to obecnie wyglądahttps://gfycat.com/pl/smoggyscrawnyclam

Aplikacja jest z zakresu finansów osobistych, planowanie, liczenie, budżet itd. Android/IOS. Chciałem podzielić apkę na 3 podstawowe funkcjonalności:
Kalkulatory - gdzie można sobie coś policzyć
Budżetowanie - Gdzie możemy zaplanować nasze wydatki
I kokpit gdzie będziemy mieć podsumowanie i wykresy

Pytanie do forumowiczów, czy korzystacie z tego typu apek? czy brakuje wam czegoś? Jakieś rady co chcilibyście zobaczyć w takiej apce żeby faktycznie mogła się wam przydać? Myśle że przy obecnym tempie pisanie wydam ją w Grudniu na Androida a w pierwszym kwartale 2020 trafi również na Ios

komentarz 25 czerwca 2019 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Z ciekawości - jakich wzorców projektowych użyłeś? Masz gdzieś kod publicznie udostępniony?
komentarz 25 czerwca 2019 przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)
@KubenQPL Nie ma tam za wiele kodu - tak naprawdę to co było widać to sam UI, w tym momencie zaczynam pisać część backendową do obliczeń gdzie podział kodu to sndardowy MVC. Kod składowany jest na GitHubie, jednak w prywatnym repozytorium - aplikacja nie będzie darmowa.

Zdaje sobie sprawe że na 99% to nie wypali jakoś komercyjnie, ale nawet jak się 2 sztuki uda sprzedać to będzie ok

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2019 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Myślałeś o zastosowaniu reguły podwójnego zapisu?
komentarz 26 czerwca 2019 przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)
hmmm - powiem szczerze że nawet nie slyszałem o czymś takim ^_^ patrząc po definicji z wiki, nie jestem pewien czy przyda się do budżetu personalnego/domowego, ale jest to coś nad czym można się pochylić :)

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 214 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 93 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2020 w OpenGL, Unity przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
–6 głosów
0 odpowiedzi 355 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2020 w JavaScript przez bbbbbbbb Użytkownik (950 p.)

92,551 zapytań

141,397 odpowiedzi

319,528 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...